Szczęśliwy finał poszukiwań 57-latka. Odnaleziony w środku nocy

2016-07-12 09:01:57(ost. akt: 2016-07-12 09:10:08)
W poszukiwania zaangażowani byli m.in. policjanci z Pasłęka i Elbląga

W poszukiwania zaangażowani byli m.in. policjanci z Pasłęka i Elbląga

Autor zdjęcia: Archiwum

Elbląska policja odwołała komunikat o poszukiwaniach 57-letniego mieszkańca Karszewa (gm. Młynary). Mężczyzna po dwóch dniach poszukiwań został odnaleziony w okolicach Błudowa, tj. około 10 kilometrów od miejsca zaginięcia.
Przypomnijmy: 57-latek zaginął w minioną sobotę (9.08). Tego dnia, około godz. 19, wyszedł z domu w miejscowości Karszewo (gm. Młynary) i zaginął. Nie miał ze sobą telefonu, kontakt z nim jest utrudniony z uwagi na demencję.

W poszukiwania mężczyzny zaangażowany było około 100 osób, m.in. policjanci z Elbląga i Pasłęka, a także strażacy ochotnicy. Wykorzystano także policyjne psy tropiące.
Szczęśliwy finał poszukiwań nastąpił we wtorek około godz. 1.30. Mężczyzna został odnaleziony w okolicach Błudowa, to jest około 10 kilometrów od miejsca zaginięcia.

— Komendant Miejski Policji w Elblągu pragnie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc podczas poszukiwań 57-latka. W szczególności: sołtysowi wsi Karszewo, strażakom z OSP: Karszewo, Rychnowy, Włóczyska, Milejewo, Majewo, Młynary, JRG Pasłęk, Specjalistycznej Grupie Ratunkowo Poszukiwawczej PSP z Gdańska, Straży Leśnej z Zaporowa oraz Elbląga — podsumował podkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.