Zabytkowy tramwaj stanął przy ul. Kościuszki

2016-07-15 14:10:55(ost. akt: 2016-07-15 14:35:57)
Plac zabaw przy ul. Kościuszki

Plac zabaw przy ul. Kościuszki

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Na placu przy ul. Kościuszki pojawiły się już urządzenia zabawowe nawiązujące do charakterystycznych miejsc Elbląga: Bramy Targowej i zabytkowego tramwaju.
Nietypowa inwestycja powstaje w ramach budżetu obywatelskiego 2016 na placu między wieżowcami przy ul. Kościuszki. Na skwerze były kiedyś zamontowane urządzenia do zabaw. Ale po kilkudziesięciu latach zostały po nich jedynie piaskownica i metalowe drabinki. Elblążanie wykorzystując możliwości budżetu obywatelskiego zawnioskowali o ponowne urządzenie tego miejsca.

Pomysł był strzałem w dziesiątkę - na budowę placu zabaw zagłosowało 2012 osób. Na początku lipca prace na skwerze ruszyły. W ciągu następnego tygodnia pojawiły się już pierwsze urządzenia zabawowe, m.in. miniatura Bramy Targowej ze ślizgiem, drabinką i wspinaczką. Na szczycie wieży znajduje się także herb Elbląga. Kolejnym urządzeniem jest czerwony tramwaj retro, z numerem linii, do którego dzieci będą mogły wsiąść.

Oprócz tych urządzeń pojawią się także piaskownica, mosty linowe, drabinki, huśtawki i karuzela. Na placu znajdzie się również strefa przeznaczona dla młodzieży i osób starszych wyposażona m.in. w stół do dwóch gier planszowych w chińczyka i w szachy oraz urządzenia siłowni zewnętrznej. Na ogrodzonym placu znajdą się także ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne.

Prace pochłoną 123 tys. zł i zakończą się jeszcze w wakacje.
AS

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ok #2027828 | 81.190.*.* 15 lip 2016 18:27

    Ladnie wyglada ,dzieciaki beda mialy radoche.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz