Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Twórcza terapia w Łęczu. Wizyta w Pracowni Rzemiosł Dawnych

2016-07-20 15:10:51 (ost. akt: 2016-07-20 15:21:12)
Zajęcia "Twórczej terapii" w Łęczu

Zajęcia "Twórczej terapii" w Łęczu

Autor zdjęcia: Mateusz Misztal

W środę (20.07) w Pracowni Rzemiosł Dawnych w Łęczu odbyły się zajęcia dla osób niepełnosprawnych w ramach programu "Twórcza Terapia".

"Twórcza terapia" to program CSE Światowid, odbywający się w ramach cyklu "Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej".

— Letnią Szkołę Edukacji Artystycznej organizujemy już po raz szesnasty. W tym roku zajęcia odbywają się pod hasłem "Pro Eko, czyli w zgodzie z naturą" — mówi Teresa Miłoszewska, koordynatorka programu. — Staramy się uczestników naszych spotkań inspirować. W środę wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy park im. Michała Kajki.

Kilkunastoosobowa grupa zapoznana została z poszczególnymi etapami produkcji włókien, min. lnu i konopi włóknistej, a następnie pod czujnym okiem Jakuba Bronickiego i Aleksandry Olszewskiej, właścicieli Pracowni Rzemiosł Dawnych w Łęczu, samodzielnie wykonali lniane bransoletki.

— Można powiedzieć, że Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej jest już naszym stałym punktem w kalendarzu. Już po raz szesnasty uczestniczę w zajęciach — mówi Lidia Artyniak.

Taką samą liczbę spotkań z programem CSE "Światowid" ma już za sobą Mariusz Turyszewski.
— Za każdym razem jest inaczej, poznajemy zawsze coś nowego. Lubię spędzać czas w cichym, spokojnym i przepełnionym naturą miejscu, a tu właśnie tak jest — mówi mężczyzna.

— Tego typu zajęcia są świetną okazją do tego, by tych ludzi integrować. Początkowo każdy był nieśmiały i nieco zdystansowany, ale z każdą kolejną minutą widoczna była integracja grupy — mówi Jakub Bronicki.

Zajęcia w ramach Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej rozpoczęły się 18 lipca i potrwają do niedzieli, 24 lipca.
mm

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB