Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Przyjechali do Elbląga w drodze na Światowe Dni Młodzieży [zdjęcia]

2016-07-20 18:06:59 (ost. akt: 2016-07-20 18:19:02)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Zmęczeni po podróży, ale szczęśliwi z powodu miłego przyjęcia. W środę do Elbląga dotarło ponad 40 pielgrzymów, którzy będą uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży. U elbląskich rodzin będą gościli do najbliższego poniedziałku.

W środę (20.07) do Elbląga dotarło dokładnie 41 pielgrzymów, którzy wybierają się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa (26-31 lipca). W tej grupie znaleźli się Brazylijczycy, Niemcy, Amerykanin, a także młodzież z diecezji elbląskiej, która mieszka poza Elblągiem.
— Czekamy jeszcze na Malezyjczyków i Hiszpanów — powiedziała nam Dorota Życzkowska z Diecezjalnego Centrum ŚDM w Elblągu. — Młodzież się bardzo szybko integruje. Staramy się, żeby poczuli się, jak u siebie w domu. Chcemy, żeby ich wizyta w diecezji elbląskiej była przede wszystkim przeżyciem duchowym i spotkaniem z panem Jezusem, taki żywym, wesołym, który mieszka w każdym z nich. Tam gdzie jest radość, jest pan Bóg.

Podczas pobytu w naszym regionie pielgrzymi będą nie tylko duchowo przygotowywali się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, ale również zwiedzali. Dzisiaj odwiedzą Mierzeję Wiślaną i na prośbą Niemców również Muzeum Stutthof w Sztutowie. W planach jest także zwiedzanie elbląskiej starówki oraz wycieczka na inscenizację „Oblężenie Malborka”. W poniedziałek ruszą w dalszą drogę do Krakowa.

Pielgrzymi będą zakwaterowani u 15 elbląskich rodzin. Część z nich zamieszka także w Wyższym Seminarium Duchownym. Chętnych do goszczenia pielgrzymów było bardzo wielu. Wśród nich m.in. Aleksandra i Marcin Seroccy.
— Długo się nie zastanawialiśmy i zgłosiliśmy się do goszczenia pielgrzymów — mówią. — Będziemy gościli dwie dziewczyny z Niemiec. Mamy dla nich wiele propozycji spędzenia wolnego czasu, oczywiście jeżeli będą miały ochotę i czas, by z nich skorzystać, chcemy zabrać je m.in. na Górę Chrobrego, nad Zalew Wiślany.
— Przed laty byłam z orkiestrą w Niemczech i także byliśmy goszczeni w prywatnych mieszkaniach, więc pewne doświadczenia mamy — dodaje pani Aleksandra.

Światowe Dni Młodzieży to spotkania młodych katolików, odbywające się co dwa-trzy lata, zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II w 1985 r. Są to spotkania z papieżem, organizowane w formie religijnego festiwalu, skupiające młodzież z całego świata, która chce wspólnie spędzić czas i modlić się.
AKT

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB