Okudżawa i Wysocki na dobry początek nowego sezonu

2016-07-27 18:41:20(ost. akt: 2016-07-27 18:46:09)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

W Teatrze im. Aleksandra Sewruka niedawno dobiegł końca sezon artystyczny 2015/2016. Ale już poznaliśmy szczegóły początku nowego: już 17 września planowana jest premiera spektaklu „Nie wszystko czerwone – Wysocki, Okudżawa”.
W Teatrze im. Aleksandra Sewruka dobiegł końca sezon artystyczny 2015/2016. W minionym sezonie odbyło się 5 premier: „Plotka” Francisa Vebera, „Miłość ci wszystko wybaczy” Wiesławy Niemaszek, „Mayday” Raya Cooneya, „Monty Pythona cyrk latający… i nie tylko” w reżyserii Andrzeja Ozgi oraz „Zwierzęta Doktora Dolittle” Hugh Loftinga. Spektakl „Miłość ci wszystko wybaczy”, którego premiera odbyła się w wieczór sylwestrowy, zamykała rok 2015, ale jednocześnie wprowadzała Teatr w rok jubileuszów – 70 lecia sceny polskiej w Elblągu oraz 40 lecia Teatru im. Aleksandra Sewruka.

A początek nowego roku artystycznego 2016/2017 zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Na 17 września planowana jest premiera spektaklu „Nie wszystko czerwone – Wysocki, Okudżawa”, do którego scenariusz napisali Aleksander Trąbczyński i Marcin Sosnowski. Na Małej Scenie Teatru Sewruka zabrzmią ballady dwóch wielkich bardów rosyjskich Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Na scenie zobaczymy i usłyszymy Annę Suchowiecką, Artura Hauke, Krzysztofa Kolbę, Mikołaja Ostrowskiego oraz Adama Plewińskiego. Próby do spektaklu rozpoczęły się już na początku czerwca.
Także w czerwcu rozpoczęły się próby do spektaklu Raya Cooneya „Mayday 2”. Będzie to ciąg dalszy przygód Johna Smitha – taksówkarza bigamisty, którego poznaliśmy w spektaklu „Mayday”, tyle że akcja „Mayday 2” toczy się 20 lat później. Premierę tego spektaklu zaplanowano na 31 grudnia 2016 roku.

Kulminacją obchodów 40 lecia Teatru im. Aleksandra Sewruka będzie premiera spektaklu „Krakowiacy i górale czyli cud mniemany”, autorstwa uznawanego za ojca polskiej sceny Wojciecha Bogusławskiego. Reżyserii spektaklu podjął się wybitny tancerz i choreograf Emil Wesołowski. Premiera połączona z uroczystymi obchodami 40 lecia Teatru im. Aleksandra Sewruka odbędzie się 19 listopada.

Mimo przerwy urlopowej Teatr będzie grał. Zgodnie z wieloletnią tradycją Teatr Sewruka uświetni XIV Dni Fromborka (5-6 sierpnia). Na inaugurację obchodów święta tego pięknego nadzalewowego miasteczka, nasz Teatr zaprezentuje spektakl „Edith i Marlene” autorstwa Evy Pataki, w reżyserii Andrzeja Ozgi. To kameralne przedstawienie jest muzyczną opowieścią o przyjaźni między dwiema gwiazdami europejskiej estrady: Edith Piaf i Marleną Dietrich, opowieścią o uczuciach i emocjach, miłości i uniesieniu, ale także tragedii, samotności, rozpaczy… Spektakl zostanie zaprezentowany 5 sierpnia przy ulicy Portowej we Fromborku.

Źródło: Dziennik Elbląski