Przed nami długi weekend. Będzie więcej policji na drogach

2016-08-12 16:05:19(ost. akt: 2016-08-12 15:07:46)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Długi weekend to czas wzmożonych wyjazdów. Policjanci z drogówki będą w tym czasie prowadzić działania na drogach powiatu elbląskiego pod hasłem „Bezpieczny Weekend Sierpień 2016”. Codziennie nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą elbląscy i pasłęccy policjanci wspomagani przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej.
— Policjanci podczas wzmożonych kontroli będą zwracać szczególną uwagę m.in. na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, badać stan trzeźwości kierujących, sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci w pojazdach — zapowiada Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Funkcjonariusze zapowiadają surowe mandaty dla osób lekceważących bezpieczeństwo. Kontrole prowadzone będą na terenie miasta i na trasach w okolicach Elbląga. Oznakowane i nieoznakowane radiowozy wyposażone będą w wideorejestratory oraz radary.

— Kierowcom życzymy szerokiej drogi i przypominamy, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, ludzka brawura, jazda po alkoholu. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dojechać do celu — dodaje Jakub Sawicki.