Mały ruch graniczny wstrzymany. Spotkanie dla poszkodowanych tą decyzją

2016-08-17 12:02:12(ost. akt: 2016-08-17 12:09:39)
Przejście graniczne w Grzechotkach

Przejście graniczne w Grzechotkach

W najbliższy czwartek (18.08) w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu odbędzie się spotkanie dla mieszkańców poszkodowanych decyzją rządu o wstrzymaniu umowy o małym ruchu granicznym. Początek o godz. 17.
Na czwartkowe spotkanie zaprasza Elżbieta Gelert, poseł z Elbląga.
— Mieszkańcy obszaru objętego MRG z Rosją! Decyzją rządu premier Beaty Szydło i ministra Mariusza Błaszczaka pozbawiono nas możliwości swobodnego poruszania się po obwodzie kaliningradzkim, a mieszkańców obwodu po polskim obszarze przygranicznym — pisze. — Rocznie Rosjanie w ramach #MRG wydawali u nas 300 mln euro! Powstały nowe centra handlowe, zatrudnienie znalazło setki osób, a małe firmy zyskały nowy - lokalny rynek zbytu! Decyzja rządu zagraża stabilności w regionie o jednym z najwyższych w Polsce wskaźników bezrobocia. Bezrobocia, które dzięki #MRG zostało ograniczone! Musimy działać! Przyjdź na zebranie! Dołącz do zespołu poseł Elżbiety Gelert pracującego kiedyś nad powstaniem #MRG, a dziś nad jego przywróceniem. Interpelacje i apele polityków to za mało dla rządu, który nie liczy się z żadną krytyką! Tylko zbiorowe działanie wszystkich, którzy widzą w #MRG szansę dla regionu może dać efekt! Zaczynamy walkę o #MRG — dodaje.

Spotkanie odbędzie się w czwartek (18.08) w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek w Elblągu o godz. 17.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. oko #2048524 | 109.243.*.* 18 sie 2016 15:34

  Przykładowo w Braniewie w niewielkim miasteczku faktycznie tych sklepów ,sklepików ,marketów powstało sporo ,ludzie tam znalezli zatrudnienie jak i miasto czerpało z tego ,podatki etc ,na obecną chwilę ciągle tak jest ,ale może tak być że tak przestanie być , Firmy ,które robiły interesy w Rosji są obciążone dodatkowymi kosztami , a co do przemytników ,jaki przemyt ,ludzie jadą zatankować tam samochód i z powrotem .To nie to samo co kiedyś ,jak już to Rosjanie ciągle próbują wwozic ogrom fajek .Wczoraj czytałem też że Rosjanie zaczeli budować zasieki wzdłuż granicy ,na pewno to nic dobrego nie wróży,stracą na tym wszyscy.Teraz to panowie w garniturach mogą sobie gdybać na wiejskiej ponieważ Putin ma serdecznie gdzieś Polski rząd i to on zdecyduje czy otworzy swobodny ruch czy też nie.W Polski parlament wciąż żyje waśniami ,więc trudno się dziwić Rosji że tak robi.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. PiSmasakra #2047764 | 87.205.*.* 17 sie 2016 16:55

  MRG z Ukrainą powinno być wstrzymane - tam jest wojna i tam są organizacje faszystowskie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. vivat #2047511 | 83.16.*.* 17 sie 2016 12:31

  Głosowaliście na DEBILI , musicie miec cwiadomosc ze oni maja was w DUPIE

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz