W obronie Małego Ruchu Granicznego

2016-08-18 17:58:39(ost. akt: 2016-08-18 18:33:31)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Rząd zawiesił umowę o Małym Ruchu Granicznym 4 lipca, decyzję argumentując kwestiami bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzież. Jednak po ich zakończeniu ruchu nie przywrócił. W czwartek (18.08), podczas spotkania w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu, parlamentarzyści PO poprosili mieszkańców o poparcie w walce o przywrócenie MRG.
Posłanka Elżbieta Gelert (PO) oraz senator Jerzy Wcisła (PO) zaprosili w czwartek mieszkańców Elbląga na spotkanie dotyczące przywrócenia Małego Ruchu Granicznego na granicy z Rosją.
— Poparcie społeczne jest nam bardzo potrzebne w walce o Mały Ruch Graniczny. Rząd nie chce słuchać nas, parlamentarzystów, mamy nadzieję, że wysłucha mieszkańców tego regionu — mówiła posłanka Gelert. — Petycję do premier Beaty Szydło chcemy poprzeć państwa podpisami.

Zarówno posłanka Gelert, jak i senator Wcisła podkreślali, że niewznowienie MRG na granicy z Rosją nie ma racjonalnego uzasadnia, za to może mieć negatywne reperkusje dla regionu Warmii i Mazur.
— Podczas funkcjonowania Małego Ruchu Granicznego nie zaistniał ani jeden poważny incydent na granicy, na podstawie którego moglibyśmy wyciągnąć wniosek o zagrożonym bezpieczeństwie państwa. Natomiast ruch korzyści dla naszego regionu ma trudne do przecenienia. Teraz dochodzą do mnie sygnały od mieszkańców oraz przedsiębiorców z nadgranicznych miejscowości, którzy boją się o swoje miejsca pracy.

460 zł wydaje średnio Rosjanin odwiedzający Polskę w ramach MRG - przytaczał Jerzy Wcisła dane Głównego Urzędu Statystycznego.
— Gdy tych kupujących raptem zabrakło, sklepy w przygranicznych miejscowościach notują straty — mówi Wcisła.

Petycję do premier rządu Beaty Szydło można podpisać w biurze parlamentarnym Jerzego Wcisły oraz Elżbiety Gelert.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do Gelert i Wcisło! #2048970 | 91.228.*.* 19 sie 2016 09:17

  Pani posłanko! Panie senator ! Naprawdę warto być przyzwoitym i uczciwym....Czytać każdy może ze zrozumieniem troche gorzej ale...cytuję "....Aż 21 posłów Pomorza oraz Warmii i Mazur z Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, PSL, Kukiz’15 oraz... PiS domaga się od rządu rzeczowych wyjaśnień w sprawie wstrzymania małego ruchu granicznego z Federacją Rosyjską. Parlamentarzyści apelują też o jego przywrócenie. Wszyscy podpisali się pod dwiema interpelacjami w tej sprawie. Posłanka Agnieszka Pomaska z PO wystosowała je już do ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz do ministra rozwoju.(...) Wśród posłów popierających inicjatywę z PiS jest tylko jeden - Adam Ołdakowski - z okręgu elbląskiego..." więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosc i/a/poslowie-kilku-partii-zjednoczyli-s

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Nieroby i obiboki #2048848 | 83.6.*.* 18 sie 2016 22:57

   sieją zamęt w obronie cwaniaków niepłacących podatki. Aż chciałoby się rzec " swój, swego popiera. A tak swoją drogą to skąd wezmą na swoje diety i biura poselskie oszołomy

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

  2. bbc #2048744 | 31.0.*.* 18 sie 2016 20:43

   wykopać nielota kaczke z rządu i w kraju będzie git

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) odpowiedz na ten komentarz

  3. Alek #2048712 | 82.177.*.* 18 sie 2016 19:59

   Powinna być możliwość podpisania petycji przez internet nie każdy ma możliwość i czas na wyjazd do Elbląga . Bo elicie rządzącej pomyliły się miejsca im się wydaje że to ludzie są dla nich a nie Oni dla ludzi

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)