Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Elbląskie Noce rozpoczęte. Księżycowa Statuetka dla Kai Wasilewskiej [zdjęcia]

2016-08-19 21:30:32 (ost. akt: 2016-08-19 22:02:51)
Kaja Wasilewska

Kaja Wasilewska

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej rozpoczęte. W piątek, pierwszego dnia, sześcioro młodych artystów zaprezentowało swój talent podczas koncertu "Najlepsi z najlepszych". Serca publiczności podbiła Kaja Wasilewska i zdobyła Księżycową Statuetkę.


Oktawia Bernaś, Kamila Dauksz, Marta Fitowska, Karolina Micor, Dominik Rybiałek i Kaja Wasilewska w piątkowy wieczór podczas koncertu "Najlepsi z najlepszych" na elbląskiej starówce przenieśli publiczność w świat piosenki wartościowej.
— Możemy się podzielić z państwem tymi wspaniałymi artystami, najlepszymi z najlepszych, ponieważ występują na różnych festiwalach w Polsce. Ideą Elbląskich Noc zawsze było, żeby pokazać tych laureatów — mówił do publiczności Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid, które jest organizatorem Elbląskich Nocy.

Każdy z artystów dwukrotnie zaprezentował się przed publicznością. A ta, głosując na kartkach, wskazała swojego zwycięzcę. Została nim Kaja Wasilewska, młoda wokalistka, grająca na klarnecie, pisząca wiersze i teksty piosenek. Według niej, piękna muzyka, to nuty, serce i dusza złożone w jedną całość, a drogą do sukcesów jest pasja i uśmiech. Razem z nim osiągnęła już wiele, m.in. zajęła pierwsze miejsce w XLII Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Do swoich sukcesów dołożyła teraz Księżycową Statuetkę z Elbląskich Nocy.

W sobotę i niedzielę Elbląskie Noce, które zostały zorganizowane po raz 20., przeniosą się do dużej sali Kina Światowid. Tutaj zaprezentowane zostaną dwa spektakle: „Kaszana zdalnie sterowana” (sobota, godz. 18) oraz Teatru Capitol w Warszawie pt. „Hawaje, czyli przygody siostry Jany” (niedziela, godz. 18).

Patronat honorowy nad festiwalem objęli: marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
Sponsor główny: Grupa Lotos S.A. Sponsorzy: FL Smidth Maag Gear, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, „Paters” Producent Galanterii Skórzanej, Kasa Stefczyka. Zrealizowano przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg.
AKT