35 lat czekaliśmy na kolejne złoto naszych kajakarzy

2016-08-22 15:28:01(ost. akt: 2016-08-24 19:23:50)

Autor zdjęcia: ZKS Olimpia Elbląg

Dokładnie po trzydziestu pięciu latach złoto, a nawet dwa, wróciło do Elbląga. W 1981 r. Piotr Szustek i Mariusz Kosno – kajakarze ZKS Olimpii Elbląg wywalczyli złoto w kategorii młodzika K-2 M. Teraz kajakarze z Elbląga doczekali się kolejnych najcenniejszych medali.



Fot. ZKS Olimpia Elbląg


W miniony weekend 439 zawodników z 62 klubów z całej Polski wystartowało na torze regatowym „Brdyujście” w Bydgoszczy w XXXI Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i V Mistrzostwach Polski Młodzików w Kajakarstwie Klasycznym.

W roczniku 2002 r. złoto wywalczyli Przemysław Rojek i Adam Witkowski, zawodnicy sekcji kajakarskiej ZKS Olimpia Elbląg. Zawodnicy trenują już razem trzeci sezon. Doskonale się rozumieją, wzajemnie uzupełniają i bardzo dużo czasu spędzają razem, co również przekłada się na wynik sportowy.

Do tej przyjaznej osady dołączyli dwa lata temu Igor Komorowski oraz Gabriel Gładykowski – również kajakarze Olimpii z rocznika 2003. Zawodnicy z dużym poczuciem humoru, charyzmą i zawziętością. Chłopcy w swoim roczniku na dwójce również wywalczyli złoty medal. Przepiękna walka przez cały dystans i niesamowity finisz. Po startach na K-2 zawodnicy wystartowali na K-4 zdobywając srebrny medal.

Wyniki sportowe zawodników to nie tylko efekt ich ciężkiej pracy, ale również zaangażowanie rodziców, którzy ze łzami w oczach dopingowali swoje dzieci. W imieniu Zarządu sekcji kajakowej ZKS „Olimpia” w Elblągu składam gorące podziękowania dla rodziców zawodników: za włożony trud, wyrozumiałość, ciepłą atmosferę i pomoc w przygotowaniu tak wysokiej formy sportowej elbląskich kajakarzy.
Agnieszka Banaś, trener
Sekcja kajakarska ZKS Olimpia Elbląg

Źródło: Dziennik Elbląski