Ostatni szlif formy Mebli Wójcik przed startem superligi

2016-08-25 15:29:32(ost. akt: 2016-08-25 15:31:49)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

To będzie ostatni tak poważny sprawdzian dla piłkarzy ręcznych Mebli Wójcik Elbląg przed startem zawodowej superligi. W piątek rozpoczyna się dwudniowy turniej o puchar prezydenta Elbląga. O trofeum będą walczyły cztery drużyny.
Rozpoczynający się w piętek (26 sierpnia) turniej o puchar prezydenta Elbląga piłkarzy ręcznych zostanie rozegrany w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135. O główne trofeum będą walczyły cztery drużyny: gospodarze Meble Wójcik Elbląg, KPR Legionowo (szósty zespół superligi w poprzednim sezonie), Wybrzeże Gdańsk (beniaminek superligi) oraz I-ligowa Pomezania Malbork.

— Ten turniej będzie dla nas mocnym przetarciem przed ligą, więc nie ma mowy o graniu na pół gwizdka — stwierdza dyrektor elbląskiego klubu Łukasz Kuliński. — Chcemy sprawdzić wszystko nad czym pracowaliśmy przez blisko sześć tygodni. A pracowaliśmy nad grą w defensywie, szybkim ataku i ataku pozycyjnym, a ponadto cały czas pracujemy nad elementami techniczno - taktycznymi. Turniej pokaże co jeszcze musimy poprawić. Mamy ciekawy zespół, który stać na wiele — dodaje.

Piłkarze ręczni z Elbląga mają za sobą siedem meczów kontrolnych (cztery zwycięstwa, jeden remis, dwie porażki). Podczas turnieju przed własną publicznością nie będą mogli wystąpić w najsilniejszym składzie. Z powodu kontuzji nie wystąpią: Kamil Netz i Jakub Olszewski. — Pod znakiem zapytania stoi także gra Michała Tórza, który narzeka na uraz żeber — dodaje Kuliński.
Pierwszego dnia elblążanie zmierzą się z Pomezanią Malbork (godz. 18), a w drugiej parze KPR Legionowo zagra z Wybrzeżem Gdańsk. W sobotę zwycięzcy zagrają o pierwsze miejsce, a przegrani o trzecie.

Drużyna Jacka Będzikowskiego nowy sezon w zawodowej superlidze rozpocznie 9 września. Początek zapowiada się emocjonująco, bo na inaugurację zmierzą się we własnej hali z wicemistrzem Polski Orlenem Wisłą Płock, a trzy dni później podejmą mistrza kraju, zwycięzcę Ligi Mistrzów Vive Tauron Kielce.

Program turnieju: piątek godz. 16 KPR Legionowo — Wybrzeże Gdańsk, godz. 18 Meble Wójcik Elbląg — Pomezania Malbork, sobota: godz. 12 mecz o 3. miejsce, godz. 14 mecz o pierwsze miejsce.
Jerzy Kuczyński

Źródło: Dziennik Elbląski