Bezpłatne zajęcia gimnastyczno-taneczne dla seniorów. Uwaga! Ograniczona liczba miejsc

2016-08-26 10:03:54(ost. akt: 2016-08-26 10:06:57)

Autor zdjęcia: nadesłane/Światowid

Ruch to lekarstwo na wszelkie dolegliwości, sposób na utrzymanie ciała w dobrej kondycji i zdrowiu. A o zdrowie dbać należy w każdym wieku. Elbląscy seniorzy mają tę szansę poprzez udział w bezpłatnych zajęciach organizowanych przez Stowarzyszenie Jantar.
W zajęciach gimnastyczno-tanecznych weźmie udział 30 osób po 60 roku życia.
— O udziale w projekcie zadecyduje kolejność zgłoszeń — mówi koordynator projektu Joanna Karpiuk. — Szczególnie serdecznie zapraszamy do udziału panów, którzy im są starsi tym mniej aktywni.

Zajęcia, które realizowane będą raz w tygodniu, rozpoczną się we wrześniu i potrwają do połowy grudnia. Prowadzone będą przez wykwalifikowanego instruktora w Centrum Tańca „Promyk" na profesjonalnej sali tanecznej z lustrami. Program zajęć dostosowany zostanie do możliwości ruchowych uczestników i tak ułożony, by zmniejszyć do minimum ryzyko kontuzji.

— Warto skorzystać z tej oferty, bo dzięki ćwiczeniom można wzmocnić mięśnie, poprawić kondycję i wytrzymałość — mówi Joanna Karpiuk. — Ćwiczenia na pewno pozytywnie wpłyną na ogólne samopoczucie, zrelaksują i jednocześnie dodadzą energii. Taniec natomiast to świetny sposób na odkrycie w sobie młodości i witalności.

Pierwsze zajęcia odbędą się 5 września (poniedziałek) o godz. 15:15.

Osoby zainteresowane zajęciami mogą zgłaszać swój udział telefonicznie do Centrum Tańca „Promyk” - 55 611 01 30/40 lub 609 977 220. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Projekt "Ruch na wagę zdrowia" został dofinansowany przez Urząd Miejski w Elblągu.