Paweł Kowszyński zadebiutował w Radzie Miejskiej

2016-08-30 15:58:46(ost. akt: 2016-08-30 16:01:28)
Paweł Kowszyński

Paweł Kowszyński

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Paweł Kowszyński z Solidarnej Polski objął mandat elbląskiego radnego po rezygnacji, jaką złożyła Małgorzata Adamowicz (PiS), która od 1 sierpnia pracuje na stanowisku dyrektora elbląskiej delegatury Kuratorium Oświaty.
38-latek jest rodowitym elblążaninem. Ukończył studia na Uniwersytecie Gdańskim oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu z takich dziedzin jak: politologia, historia, europeistyka i prawo europejskie.
— Decyzja o przyjęciu mandatu podjęta została po długim namyśle, nieodwracalnie, ostatecznie i świadomie. W Radzie Miejskiej będę zasiadać w Komisjach Rewizyjnej oraz Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Z zawodu jestem nauczycielem i wiele lat przepracowałem w oświacie. Będę radnym otwartym na problemy mieszkańców: oprócz spotkań na dyżurach zamierzam także otworzyć na swojej stronie internetowej skrzynkę kontaktową, gdzie będzie można zgłosić różne uwagi i problemy — planuje.

Paweł Kowszyński kilkakrotnie startował w Elblągu w wyborach na radnego, a nawet na prezydenta miasta w przyspieszonych wyborach w 2013 r. Rok później już z listy PiS starał się o mandat radnego. Kowszyński ślubowanie radnego złożył podczas poniedziałkowej (29 sierpnia), nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Mimo, że jest członkiem Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, zadeklarował przynależność do klubu radnych PiS. Swoją pracę rozpoczyna w połowie kadencji Rady i na stanowisku zastąpi Małgorzatę Adamowicz (PiS), która 1 sierpnia objęła obowiązki dyrektora elbląskiej delegatury Kuratorium Oświaty.
— Pracując w Radzie poznałam wszystkie niuanse związane z finansami, a to jest ważne w funkcjonowaniu oświaty. Teraz będę się zajmowała oświatą od strony pedagogicznej i zawsze będę miała na względzie te wszystkie problemy, z którymi boryka się miasto, zwłaszcza z problemami finansowymi — podkreśla Małgorzata Adamowicz.
as


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. elblążanka #2056190 | 87.205.*.* 30 sie 2016 21:30

    Gratuluję Panie Pawle, życzę wszystkiego dobrego. Cieszę się, że mamy takich polityków jak Pan Paweł

    odpowiedz na ten komentarz