Wtorek, 28 września 2021. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Trzy piłkarki ręczne Startu powołane do kadry Polski

2016-09-05 20:31:11 (ost. akt: 2016-09-05 20:41:00)
Magdalena Balsam (z piłką)

Magdalena Balsam (z piłką)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Leszek Krowicki, nowy trener reprezentacji Polski piłkarek ręcznych, ogłosił skład kadry narodowej. Na liście znalazło się 39 zawodniczek, w tym trzy ze Startu Elbląg: Magdalena Balsam, Aleksandra Stokłosa i Ewa Andrzejewska.

Spośród powołanych zawodniczek 28 znajdzie się w szerokim składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Szwecji, który zostanie zgłoszony do 4 listopada tego roku do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF). Ostatecznie na ME poleci 16 najlepszych zawodniczek - ich nazwiska poznamy tuż przed wylotem biało-czerwonych do Skandynawii, gdzie 4-18 grudnia rozegrany zostanie turniej finałowy mistrzostw Starego Kontynentu.

Bramkarki:
Weronika Gawlik (MKS Selgros Lublin)
Adrianna Płaczek (Pogoń Baltica Szczecin)
Weronika Kordowiecka (Vistal Gdynia)
Anna Wysokińska (Yenimahalle Ankara – Turcja)
Małgorzata Gapska (Vistal Gdynia)
Monika Maliczkiewicz (Metraco Zagłębie Lubin)
Izabela Prudzienica (Energa AZS Koszalin)

Lewoskrzydłowe:
Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin)
Daria Zawistowska (Pogoń Baltica Szczecin)
Katarzyna Pasternak (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk)
Agnieszka Kocela (MKS Selgros Lublin)
Joanna Gadzina (Pogoń Baltica Szczecin)

Prawoskrzydłowe:
Patrycja Królikowska (Pogoń Baltica Szczecin)
Katarzyna Janiszewska (Vistal Gdynia)
Aneta Łabuda (Vistal Gdynia)
Magdalena Balsam (Kram Start Elbląg)
Adrianna Górna (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk)
Katarzyna Kołodziejska (Energa AZS Koszalin)

Obrotowe:
Joanna Drabik (MKS Selgros Lublin)
Sylwia Matuszczyk (MKS Selgros Lublin)
Aleksandra Stokłosa (Kram Start Elbląg)
Kamila Szczecina (Pogoń Baltica Szczecin)
Joanna Szarawaga (MKS Selgros Lublin)
Hanna Sądej (Energa AZS Koszalin)
Monika Stachowska (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk)

Rozgrywające:
Karolina Kudłacz-Gloc (HC Lipsk – Niemcy)
Alina Wojtas (Larvik HK – Norwegia)
Marta Gęga (MKS Selgros Lublin)
Kinga Achruk (Buducnost Podgorica – Czarnogóra)
Emilia Galińska (Neckarsulmer SU – Niemcy)
Aleksandra Rosiak (MKS Selgros Lublin)
Aleksandra Zimny (Pogoń Baltica Szczecin)
Monika Kobylińska (Vistal Gdynia)
Aleksandra Zych (Vistal Gdynia)
Justyna Świerczek (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk)
Natalia Nosek (NLO SMS Płock)
Ewa Andrzejewska (Kram Start Elbląg)
Joanna Kozłowska (Vistal Gdynia)
Karolina Siódmiak (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB