Sprzedawał "luksusową" wódkę o połowę taniej. To był spirytus wymieszany z wodą

2016-09-09 10:45:49(ost. akt: 2016-09-09 10:59:14)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Elbląscy policjanci zatrzymali 38-letniego Wojciecha S. Jak ustalili mężczyzna oferował napotkanym osobom kupno wódki znanej firmy, tymczasem w butelkach znajdował się rozrobiony z wodą spirytus. Funkcjonariusze zabezpieczyli 28 butelek podrobionej wódki oraz banderole.
W czwartek (08.09) policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą elbląskiej komendy zatrzymali 38-latka, który handlował rozrobionym z wodą spirytusem.
— Oczywiście swój „towar” sprzedawał jako oryginalny. Tymczasem rozrabiał spirytus z wodą. Co więcej, aby uwiarygodnić oryginalność produktu używał podrobionych banderol. Żeby zachęcić do zakupu obniżał cenę o 50 procent — wyjaśnia podkom. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

— Ustaliliśmy, że sprawca w ciągu jednego dnia sprzedawał około 20 butelek wódki — mówi policjant operacyjny pionu PG. — Dodatkowo zabezpieczyliśmy podrobione znaki akcyzy, którymi posługiwał się ten mężczyzna.

Policjanci ustalili także, że sprawca w punkcie skupu butelek kupował butelki wybranej firmy gorzelniczej. Nie zmieniał etykiet, natomiast same butelki napełniał i oferował do sprzedaży już jak, nowy, oryginalny produkt. 38-latek usłyszał zarzuty naruszenia prawa własności przemysłowej. Może mu grozić kara do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Szczytnianin #2090698 | 89.228.*.* 17 paź 2016 17:05

    A, to nie przypadkiem, nie Pan Władek ze Szczytna.

    odpowiedz na ten komentarz