Uderzył bmw w drzewo. Kierowca był pijany

2016-09-11 10:21:44(ost. akt: 2016-09-11 10:25:15)
Policjanci zatrzymali czterech pijanych kierowców

Policjanci zatrzymali czterech pijanych kierowców

Autor zdjęcia: KMP w Elblągu

Policjanci z Elbląga od piątkowego popołudnia do niedzieli zatrzymali czterech pijanych kierujących. Jeden z nich spowodował nawet wypadek. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Swoją podroż autem zakończył na przydrożnym drzewie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia.
31-letni Łukasz K. w miejscowości Surowe pokonywał łuk drogi. Po wyjściu z niego na prostym odcinku stracił panowanie nad swoim bmw i uderzył w drzewo. Mężczyzna został lekko ranny a jego pasażer doznał ogólnych potłuczeń. Badanie alkotestem wykazało u kierującego 1,90 promila alkoholu w organizmie. Po opatrzeniu w szpitalu trafił do policyjnego aresztu.

Podobny wynik z badania alkotestem, bo 1,50 promila, miał natomiast zatrzymany w sobotę do kontroli drogowej 30-letni Łukasz S. Tę kontrolę wykonywali policjanci z Pasłęka. Mężczyzna w takim stanie kierował vw golfem. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Również w Pasłęku 35-letni Łukasz W. został zatrzymany, gdy jechał motorowerem. Badanie alkotestem wykazało, że miał 2,7 promila alkoholu. Dalej już nie pojechał.

Policjanci z Elbląga zatrzymali natomiast w sobotę na ul. Hetmańskiej 28-letniego Mateusza N., który mając 0,7 promila kierował osobowym mitsubishi.