Postawili „kropkę nad i” w Słoneczku

2016-09-19 14:10:30(ost. akt: 2016-09-19 14:17:10)

Autor zdjęcia: SP nr 8 w Elblągu

Niegdyś T. Edison powiedział : „ Zawsze jest sposób, żeby zrobić coś lepiej. Tylko go znajdź”. I właśnie tego sposobu poszukiwali 15 września uczniowie ze świetlicy w Szkole Podstawowej nr 8 w Elblągu. Bo przecież każdy z nas ma jakieś pasje, ukryte talenty, trzeba tylko je odnaleźć w sobie i ciągle rozwijać. Dlatego po raz pierwszy postanowiliśmy uczcić Międzynarodowy Dzień Kropki, który jest świętem kreatywności, odwagi i zabawy.

Na początku dzieci poznały bohaterkę książki Petera Reynoldsa „The Dot” –Vashti, która nie wierzyła w swe umiejętności plastyczne. Dopiero nauczycielka w ciekawy sposób, uświadomiła jej, że każdy jest w czymś dobry, bo wszyscy jako ludzie jesteśmy wartościowi.

Po odczytaniu fragmentu bajki rozpoczęła się burzliwa rozmowa na temat pasji i zainteresowań uczniów. Okazało się , że trzeba niektórym uświadomić, iż oni też mają jakiś talent. W tym celu stworzyliśmy plakat, na którym zamieściliśmy kropki, przedstawiające nasze umiejętności i mocne strony. Jak się okazało - plakat zaczął mienić się różnymi „kropkowymi” barwami, a jednak …. Jesteśmy pomysłowi, jesteśmy zdolni !

Jeszcze na zakończenie podzieliliśmy się przemyśleniami z tych zajęć, niektóre dzieci opowiedziały o swych sukcesach, zastanawialiśmy się dlaczego warto jest
„być pozytywnie zakręconym” – czyli po prostu być człowiekiem z pasją. Uczniowie wymieniali znane osoby, które cenimy za to, co robią.

W końcu postawiliśmy „ kropkę nad i” stwierdzając, że wciąż będziemy odkrywać w sobie różne zainteresowania. Chcemy być osobami kreatywnymi, ciekawymi, dlatego warto poznać siebie i swe mocne strony. A pamiętajmy, że każdy je ma!

Magdalena Szymańska

Źródło: Artykuł internauty