Filharmonia ostrożnie, wciąga! Maturzyści na koncercie EOK [zdjęcia]

2016-09-21 16:00:53(ost. akt: 2016-09-21 16:11:45)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Elbląg dołączył do miast, które "wciągają w filharmonię". To projekt, który ma przekonać maturzystów do obcowania z muzyką klasyczną. W środę w szkole muzycznej odbył się pierwszy koncert, dzięki któremu uczniowie poznali próbkę możliwości Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Idea programu "Filharmonia ostrożnie, wciąga" zrodziła się w 2012 r. w Instytucie Muzyki i Tańca. Opiera się na obserwacjach sal koncertowych filharmonii w Polsce, z których wynika, że pośród osób korzystających z oferty filharmonii przeważającą większość stanowią osoby w wieku powyżej 30 roku życia oraz uczniowie szkół muzycznych, bądź młodzież mająca jakieś doświadczenia ze szkołami muzycznymi.

W Elblągu w programie uczestniczą maturzyści I i III Liceum Ogólnokształcącego. Na początek w środę (21.09) w sali koncertowej szkoły muzycznej wysłuchali próbki możliwości Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Co dalej? Każdy z nich do końca roku może bezpłatnie uczestniczyć we wszystkich koncertach, jakie planuje w tym roku jeszcze Elbląska Orkiestra Kameralna. Każdy ma prawo do bezpłatnego zaproszenia i co ważne, dla dwóch osób.