Młodość i pasja. Elbląska Orkiestra Kameralna rozpoczyna dziesiąty sezon! [film]

2016-09-23 07:00:00(ost. akt: 2016-09-22 23:03:29)

Autor zdjęcia: nadesłane/EOK

Elbląska Orkiestra Kameralna w piątek wieczorem, koncertem w szkole muzycznej, zainauguruje dziesiąty sezon istnienia. Już na początek czeka nas nie lada gratka. Elbląscy kameraliści wystąpią pod batutą Marka Mosia i w towarzystwie Włodka Pawlika. To będzie niepowtarzalna okazja, żeby usłyszeć laureata jedynej w historii polskiego jazzu nagrody Grammy.

Na początku było sześciu muzyków na etatach i średnio jeden koncert w miesiącu. Talent i praca sprawiły, że Elbląska Orkiestra Kameralna to dzisiaj uznana marka.

EOK właśnie rozpoczyna dziesiąty sezon istnienia. Po 10 latach istnienia zatrudnia 20 muzyków. To młodzi (średnia wieku wynosi 26-27 lat), ambitni oraz pełni pasji artyści. Dyrekcja orkiestry nie boi się sięgać po muzyków, którzy są na początku swojej kariery. Takich jak Maja Andrzejewska, która właśnie dołączyła do zespołu. Pochodzi z Elbląga, uczyła się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych, a obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Gdańsku (jest na trzecim roku). Pierwszy występ z orkiestrą za nią.
— Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że w październiku 2007 r. powstało ważne ogniwo w życiu kulturalnym i artystycznym Elbląga — mówi Bożena Sielewicz, dyrektor EOK.
Dodajmy, że ogniwo doceniane i pracowite. Orkiestra zagrała już ponad 600 koncertów z artystami z polskich i światowych scen muzycznych.
— Zespół uczynił kolosalny postęp, produkcje koncertów satysfakcjonują słuchaczy - i myślę, że także słuchacze zostają docenieni. Nasze przygotowanie do koncertów jest także wyrazem szacunku wobec ludzi, którzy kupują bilety i chcą tej orkiestry — mówi maestro Marek Moś, dyrygent i dyrektor artystyczny elbląskiej orkiestry.

Jubileuszowy sezon zapowiada się niezwykle ciekawie. Na początek, już w piątek (23.09) elbląscy kameraliści wystąpią w towarzystwie Włodka Pawlika. To będzie niepowtarzalna okazja, żeby usłyszeć laureata jedynej w historii polskiego jazzu nagrody Grammy. Bilety na ten koncert zostały już wyprzedane.
AKT

Co usłyszymy wkrótce?
23 września Włodek Pawlik Trio&Elbląska Orkiestra Kameralna.
Udział: Włodek Pawlik, Paweł Pańta, Cezary Konrad, Marek Moś, EOK; ceny biletów: 70 i 80 zł (ulgowy/normalny); godz. 19
4 października „Koncert specjalny”.
Udział: Szymon Nehring, Kai Bumann i EOK; bilety: 40 i 50 zł; godz. 19
18 listopada „Akordeon w roli głównej”
Udział: Rafał Grząka, Mihail Agafita i EOK; bilety: 30 i 40 zł; godz. 19
25 listopada „Wieczór serenad”
Udział: Jan Stanienda i EOK; bilety: 25 i 30 zł; godz. 19
7 grudnia „A anieli grają!”
Udział: Wiesław Komasa, Szymon Komasa, Katarzyna Moś, Mateusz Kołakowski, Mateusz Moś, Marek Moś, EOK; bilety: 70 i 80 zł; godz. 19
26 stycznia „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów - niemy film na żywo!”.
Udział: Jerzy Maksymiuk, Jan Krzeszowiec, Jarosław Podsiadlik, Anna Rutkowska-Schock, EOK; bilety: 60 i 70 zł; godz. 19
14 lutego Atom String Quartet&Elbląska Orkiestra Kameralna
Udział: Dawid Lubowicz, Mateusz Smoczyński, Michał Zaborski, Krzysztof Lenczowski, Krzysztof Herdzin, EOK; bilety: 40 i 50 zł; godz. 19
26 lutego „Nad pięknym modrym Dunajem”.
Udział: Tomasz Tomaszewski, Ewa Tomaszewska, EOK; bilety: 40 i 50 zł; godz. 19
Bilety można kupować w biurze koncertowym, które znajduje się w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek 25. Biuro czynne: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 8-16 oraz we wtorki i czwartki w godz. 8-18. Rezerwacja telefoniczna pod nr 55 237-47-49 lub za pośrednictwem strony internetowej www.eok.elblag.eu.