Godkowo zaprasza na dożynki powiatowe

2016-09-23 14:04:12(ost. akt: 2016-09-23 14:12:03)
Już w sobotę (24 września) odbędą się dożynki powiatowe, których gospodarzem w tym roku jest Godkowo.

Wrzesień to tradycyjnie miesiąc dożynek, podczas których rolnicy dziękują za ukończenie żniw i prac polowych. W poprzedni weekend gminne dożynki odbyły się m.in. w Nowakowie, Markusach i Młynarach. Już w sobotę (24 września) odbędą się dożynki powiatowe, których gospodarzem w tym roku jest Godkowo. Uroczystości na boisku gminnym rozpoczną się polową mszą świętą o godz. 14. W programie dożynek znalazły się m.in. konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i najładniejsze stoisko promocyjne, występy zespołów Zanoza i Gesek oraz zabawa przy muzyce z zespołem Music Love.
Podczas uroczystości zostaną również wręczone Odznaki Honorowe „Zasłużonego dla Powiatu Elbląskiego” oraz poznamy laureatów nagrody Starosty Elbląskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

Program dożynek w Godkowie
godz. 14 uroczysta msza polowa
godz. 15 ceremoniał dożynkowy
godz. 16 kultura powiatu elbląskiego, prezentacja dorobku kulturalnego gmin powiatu elbląskiego, prezentacja stoisk, występy zespołów;
godz. 17.30 rozstrzygnięcie konkursów na najładniejszy wieniec i najładniejsze stoisko promocyjne
godz. 18 koncert zespołu Zanoza
godz. 19.30 koncert zespołu Gesek
godz. 21 zabawa przy muzyce z zespołem Music Love

Starostowie dożynkowi – Godkowo 2016

Zofia Żuk – mężatka, mąż Bogdan. Pani Zofia ma wykształcenie średnie pedagogiczne. Wraz z mężem od 23 lat samodzielnie prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 41 ha, posiadają 30 szt. bydła. Państwo Żukowie dochowali się trójki dzieci: Jana lat 24, Mariusza lat 23 i 16-letniej Marty. Wychowują również 15-letnią Wiktorię. Pani Zofia od niedawna jest żoną dziadka, gdyż najstarszemu synowi urodził się ponad pół roku temu również syn o imieniu Mikołaj.
W przyszłości państwo Żuk nadal będą prowadzić gospodarstwo nastawione na produkcję zwierzęcą i roślinną.

Mariusz Sadowski – żonaty, wykształcenie wyższe rolnicze. Od 1996 r. prowadzi ponad 23 ha gospodarstwo rolne w miejscowości Dobry. Gospodarstwo nastawione typowo na produkcję roślinną (pszenica ozima, jęczmień, rzepak). Od niedawna pan Mariusz zaczyna również wprowadzać rośliny strączkowe.
Wraz z żoną Małgorzatą dochowali się 2 córek: 15 letniej Mai i 16 letniej Martyny.
Od 5 lat państwo Sadowscy prowadzą Zajazd Bankietowo-Weselny pod nazwą „Dolina Sadosiów” w Dobrym. W ramach działalności agroturystycznej posiadają 2 konie, które służą głównie do nauki jazdy dla dzieci.Źródło: Dziennik Elbląski