Olimpia Elbląg pokonała ROW Rybnik. I awansowała w tabeli [zdjęcia]

2016-09-24 17:56:45(ost. akt: 2016-09-26 22:00:10)

Piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg wygrali w sobotę przed własną publicznością z ROW 1964 Rybnik 3:2 (2:1). Gole dla gospodarzy strzeli Paweł Piceluk (dwa) i Jakub Bojas. To drugie zwycięstwo żółto-biało-niebieskich w tym sezonie, którzy teraz awansowali na siódme miejsce w tabeli.
— Wygraliśmy zasłużenie, bo po zdobyciu bramki na 1:1 cały czas byliśmy stroną dyktującą warunki — stwierdził po meczu trener Olimpii Adam Boros.

Sobotnie spotkanie w Elblągu rozpoczęło się jednak dość nieoczekiwanie, bo to goście objęli prowadzenie w 6. min, po tym jak Kamil Spratka wykorzystał podanie od Mariusza Muszalika i z pola karnego posłał piłkę do bramki.
Żółto-biało-niebiescy jeszcze przed przerwą wyrównali i objęli prowadzenie 2:1 po golach Pawła Piceluka (popisał się efektownym uderzeniem z dystansu) i Jakuba Bojasa (trafił z 5 metrów po zagraniu z prawej strony boiska). Kiedy na 3:1 podwyższył w drugiej połowie Piceluk wydawało się, że losy tego spotkania są rozstrzygnięte. Kontaktowego gola ROW zdobył z rzutu wolnego - precyzyjnym uderzeniem z około 18 metrów popisał się Mariusz Muszalik.

Olimpia wygrała zasłużenie, a jej zwycięstwo mogło być okazalsze. W pierwszej połowie Łukasz Pietroń trafił w słupek, a pod koniec drugiej połowy Anton Kołosow w poprzeczkę.

Olimpia Elbląg — ROW 1964 Rybnik 3:2 (2:1)2
0:1 — Spratek (6), 1:1 — Piceluk (20), 2:1 — Bojas (31), 3:1 — Piceluk (53), 3:2 — Muszalik (82)
Olimpia: Tułowiecki — Bukacki, Iwanowski, Kubowicz, Maciążek, Wenger, Pietroń (90 Bartkowski), Ressel (77 Wolak), Stępień, Bojas (84 Szuprytowski), Piceluk (72 Kołosow)