Pokłócił się z dziewczyną i kipiała w nim złość... Zniszczył wiatę na wózki

2016-09-25 11:43:19(ost. akt: 2016-09-25 11:46:51)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: mat. policji

Policjanci z prewencji przejęli od pracowników ochrony 18-latka, który uszkodził wiatę na sklepowe wózki. Mężczyzna już przy funkcjonariuszach oświadczył, że zrobił to, ponieważ targały nim emocje z powodu kłótni z dziewczyną. Z tego powodu zaczął kopać wiatę. Za uszkodzenie mienia odpowie teraz przed sądem.
W sobotę około godz. 20.30 policyjny patrol został wezwany na ul. Żeromskiego. Tam młody mężczyzna został przyłapany na rozbijaniu wiaty, w której znajdowały się sklepowe wózki. Sprawca kopał ściany wiaty i uderzał w nie pięściami do chwili, gdy przyszła ochrona sklepu i go uspokoiła.
- Policjanci, którzy przyjechali na miejsce przejęli agresora od pracowników ochrony. 18-letni Dariusz Z. przy policjantach tłumaczył swoje zachowanie. Chodziło o to, że wcześniej młody mężczyzna pokłócił się ze swoją dziewczyną i to właśnie spowodowało w nim przyrost agresji - mówi podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

18-latek usłyszał dziś zarzuty uszkodzenia mienia. Straty zostały wstępnie wycenione na 600 złotych. Grozi za to do pięciu lat więzienia.