Dzień Spadającego Liścia w „Słoneczku”

2016-09-25 12:52:46(ost. akt: 2016-09-25 12:56:47)

Autor zdjęcia: SP nr 8 w Elblągu

W piątek 23 września świetlica „Słoneczko”, działająca przy Szkole Podstawowej nr 8, świętowała Dzień Spadającego Liścia.

Najbardziej wyczekiwanymi porami roku, wzbudzającymi radość i chęć do życia są wiosna i lato. To właśnie podczas nich mamy Święta Wielkanocy, Dzień Dziecka i Wakacje. Jesień nie wywołuje takich pozytywnych emocji, nie ma świąt na które z niecierpliwością oczekiwałyby dzieci. Dlatego też powstało Święto Spadającego Liścia. Jego inicjatorem był Jerzy Szewczyk, który chciał zwrócić uwagę na to, że jesień może być kolorowa i radosna.

W świetlicy „Słoneczko”, święto to, zgodnie z jego założeniami, zostało połączone z przywitaniem pierwszego dnia jesieni. Wychowankowie wysłuchali utworu Antonio Vivaldiego „Cztery Pory Roku – Jesień” podziwiając jednocześnie piękne krajobrazy jesieni w różnych regionach naszego kraju. Okazało się, że ta pora roku potrafi przybrać różne kolory. Następnie uczniowie odgadywali jesienne zagadki, które są jedną z ich ulubionych zabaw. Za prawidłową odpowiedź dzieci otrzymywały kolorowe liście. W kolejnej części zajęć, w grupach, wychowankowie otrzymali różne gatunki drzew i musieli spośród pęku kolorowych liści wybrać te pasujące do ich drzewa, a następnie podpisać swoim imieniem i przykleić. Na zakończenie każde dziecko na specjalnym liściu napisało życzenie i obdarowało ulubioną koleżankę lub kolegę.

Dzień Spadającego Liścia wzbudził ogromną radość wśród uczniów i spowodował, że z uśmiechem na twarzy rozpoczęli nową porę roku.
Marzena SkoniecznaŹródło: Artykuł internauty