Zapisz się do Biegu Niepodległości. 11 listopada centrum miasta dla biegaczy

2016-09-26 10:57:23(ost. akt: 2016-09-26 11:05:58)

Autor zdjęcia: Sebastian Stawiński

Do 2 listopada można zgłaszać udział w Biegu Niepodległości, który 11 listopada odbędzie się w centrum Elbląga.
Na liście startowej Biegu Niepodległości, który będzie częścią oficjalnych miejskich obchodów święta narodowego 11 listopada, jest już ponad 130 osób. Organizatorzy: Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji liczą na frekwencję na poziomie 500 osób. By zachęcić jak najwięcej osób do startu, wprowadzono kilka nowości.

Przede wszystkim zmieniła się trasa. W tegorocznej edycji start i meta będą znajdować się na ul. Teatralnej na wysokości placu Jagiellończyka. Zawodnicy w biegu głównym pokonają trzy pętle (w sumie 10 km) ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej i 12 Lutego.

— Nasze stowarzyszenie wyzywa także biegaczy na pojedynek w trzyosobowych sztafetach, w których każdy uczestnik pokona jedną pętlę. Wystawiamy swoją reprezentację, zapraszamy do tego samego stowarzyszenia, instytucje, mieszkańców poszczególnych dzielnic czy nawet ulic. Nagrodą dla zwycięskiej sztafety jest puchar prezydenta Elbląga — mówi Tadeusz Sznaza ze Stowarzyszenia EL Aktywni. — Odbędzie się także bieg na dystansie jednej pętli (3333 m). To propozycja dla dzieci i młodzieży oraz wszystkich, dla których dystans 10 kilometrów jest jeszcze za dużym wyzwaniem. Zachęcamy wszystkich uczestników do startu w barwach narodowych. Pokażmy, że rocznicę niepodległości naszego kraju możemy świętować także na sportowo i radośnie.

Bieg Niepodległości to nie tylko sportowe emocje. Przed startem uczestnicy uczczą minutą ciszy elbląskich żołnierzy, którzy polegli na misjach zagranicznych. Podczas zawodów odbędzie się także charytatywna zbiórka na szczytny cel, a na scenie ustawionej na placu Jagiellończyka wystąpią zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury.

Zapisy na Bieg Niepodległości trwają do 2 listopada i są przyjmowane przez stronę internetową www.elektronicznezapisy.pl. Wpisowe wynosi 30 zł dla osób dorosłych i 20 zł dla osób niepełnoletnich. W pakiecie startowym każdy zawodnik otrzyma chip, numer, napój, batonik oraz bon na posiłek po zawodach.

Rok temu w Biegu Niepodległości w Elblągu wystartowało około 300 zawodników. Najszybciej trasę o długości 11110 metrów pokonali Marcin Spustek i Joanna Deputat.