Weekend pełen pijanych kierowców

2016-09-26 18:44:01(ost. akt: 2016-09-26 18:48:15)

Autor zdjęcia: archiwum policji

W sobotę dwóch, w niedzielę kolejnych trzech. W ostatni weekend policyjne patrole zatrzymały 3 nietrzeźwych kierujących w naszym regionie. „Rekordzista” miał 2,8 promila alkoholu w organizmie, a dwóch zatrzymanych jeździło bez prawa jazdy.
W sobotę (24 września) policyjny patrol w miejscowości Godkowo zatrzymał do kontroli skodę Felicję, którą kierował 38-letni Rafał K. - mężczyzna miał 0,64 promila alkoholu w organizmie.
To jednak nie jedyny pijany kierujący zatrzymany w sobotę . Policjanci z prewencji zatrzymali po godzinie 23 na ul. Świerkowej opla combo kierowanego przez 32-letniego Zbigniewa G. Po zbadaniu mężczyzny alkotestem okazało się, że ma on… 2,8 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy oraz samochód. Jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy z niedzielnych pijanych kierujących został zatrzymany na ul. Fromborskiej. Czesław A. kierował vw passatem mając 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. Z kolei w Pasłęku patrol ruchu drogowego zatrzymał 27-latka. Tu sytuacja była niemal identyczna, passat, brak uprawnień oraz zawartość alkoholu powyżej 1,2 promila.

Rekordzistą niedzielnym okazał się jednak 21-latek zatrzymany w miejscowości Wysoka, który również korzystał z auta niemieckiego koncernu, tak jak dwaj poprzednicy. Tym razem był to vw golf. Tak jak poprzednicy, 21-latek nie posiadał prawa jazdy. W jego przypadku badanie alkotestem wykazało 2,6 promila alkoholu. Wszyscy opisani powyżej kierujący odpowiedzą teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Dziennik Elbląski