Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Żeglarze z UKS Tolkmicko mistrzami Kaszub

2016-09-27 13:55:52 (ost. akt: 2016-09-27 14:19:43)

Autor zdjęcia: UKS Tolkmicko

Mateusz Godlewski z UKS Tolkmicko sięgnął w ostatni weekend po Żeglarski Puchar Kaszub w klasie Optimist, a wicemistrzem w tej samej klasie został inny tolkmicki zawodnik – Jurek Sukow.


W sobotę i niedzielę (24-25 września) Złotej Górze na Kaszubach miały miejsce ostatnie – czwarte regaty w cyklu Żeglarski Puchar Kaszub – Regaty o Puchar Burmistrza Kartuz . Poprzednie imprezy z cyklu ŻPK miały miejsce od maja bieżącego roku w Stężycy, Chmielnie i Ostrzycach. W regatach oprócz klas Omega, Cadet, Vaurien walczyli także najmłodsi żeglarze w klasie Optimist podzielni na kategorie wiekowe: do 8 lat: grupa 0 i do 15 lat – grupa UKS.

Szesnaste miejsce Mateusza Godlewskiego w ostatnich regatach (w poprzednich edycjach odpowiednio czwarte, trzecie i drugie)okazało się wystarczające, aby w ogólnej klasyfikacji sięgnąć po Żeglarski Puchar Kaszub w klasie Optimist. Wicemistrzem Pucharu Kaszub w tej samej klasie został inny zawodnik UKS TOLKMICKO – Jurek Sukow, które ostatnie regaty zakończył na 8. Miejscu (w poprzednich odpowiednio 6. i 4.).

Źródło: Dziennik Elbląski