Na rowerach odwiedzą Rezerwat Buki Wysoczyzny Elbląskiej

2016-09-28 08:33:55(ost. akt: 2016-09-28 08:37:09)

Autor zdjęcia: archiwum MOSiR

Kolejna Miejska Wycieczka Rowerowa odbędzie się już w najbliższą niedzielę (2.10). Tym razem chętni na swoich jednośladach odwiedzą Rezerwat Buki Wysoczyzny Elbląskiej. Start o godz. 10 z pętli tramwajowej na ulicy Ogólnej.
Październikowa wycieczka będzie prowadziła w okolice Kadyn, gdzie znajduje się rezerwat przyrody Buki Wysoczyzny Elbląskiej. Tym razem łączna długość trasy to około 40 kilometrów (trasę można znaleźć tutaj). Wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki.

Na trasie nie zabraknie słodkiego wsparcia energetycznego, a tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę.
— W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp., a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru — informuje Marek Kamm z Działu Organizacji  Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. — Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, ale w przypadku złej aury trasa wycieczki zostanie odpowiednio zmodyfikowana. Na wycieczkę zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych.

Trasa wycieczki wiedzie przez następujące miejscowości: Elbląg, Krasny Las, Jelenia Dolina, Ogrodniki, Pagórki, Kadyny, Suchacz, Nadbrzeże, Kamionek Wielki, Elbląg. Start o godz. 10.00 z pętli tramwajowej na ulicy Ogólnej.