Mammobus w powiecie elbląskim. To badanie może uratować życie

2016-09-28 22:22:22(ost. akt: 2016-09-28 22:34:01)
Trwa kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich. To badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie guzków i innych nieprawidłowości w piersi we wczesnym etapie rozwoju, co istotnie zwiększa szansę wyleczenia. W październiku do Tolkmicka, Godkowa i Rychlik zawita mammobus, gdzie za darmo będą mogły się przebadać panie w wieku od 40 do 75 lat.
W październiku mammobus odwiedzi trzy miasteczka powiatu elbląskiego. 14 października zajedzie do Tolkmicka (Dom Strażaka przy ul. Świętojańskiej), 17 października do Godkowa (ośrodek zdrowia) oraz 18 października do Rychlik (przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej).

— Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi — mówi dr Małgorzata Cymerman z Lux Med Diagnostyka. — Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Może miesiąc walki z rakiem piersi okaże się dla pań odpowiednim czasem do zgłoszenia się na badanie, pomoże przełamać lęk i zyskać spokój o swoje zdrowie?

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50–69 lat
Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co dwa lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Bezpłatne badania dla pań w wieku 40–49 oraz 70–75 lat
Realizowane w ramach projektu finansowanego z Funduszy Norweskich. Wymagane jest skierowanie lekarskie.

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444 lub na www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.