Leśnicy zapraszają na grzybobranie do Rangór

2016-10-03 16:30:58(ost. akt: 2016-10-03 16:14:41)

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Elbląg

Leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg zapraszają wszystkich miłośników grzybów na grzybobranie, które odbędzie się w sobotę 8 października w Rangórach. Początek o godz. 9 w miejscu postoju pojazdów „Rangóry” (leśnictwo Jagodno).
Jak nas znaleźć?
Z Elbląga należy kierować się drogą wojewódzką nr 503 w stronę Tolkmicka i przy Domu Pomocy Społecznej w Rangórach skręcić w prawo, do lasu (na drogę asfaltową). Dalej prosto, przed szlabanem należy skręcić w prawo, pozostanie jeszcze 100 metrów i jesteśmy na miejscu.

W trakcie grzybobrania odbędzie się konkurs, w którym wygra ten, kto zbierze największą ilość grzybów jadalnych. Będzie też można skorzystać z obecności mykologa z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który służyć będzie wiedzą o grzybach, ich zbiorze i rozpoznawaniu. Dla najlepszych grzybiarzy przewidujemy nagrody. Na zakończenie odbędzie się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Leśnicy gwarantują miłą atmosferę i dużo świeżego jesiennego powietrza w trakcie spaceru po lesie.
Udział w grzybobraniu jest darmowy i otwarty dla wszystkich zainteresowanych.
Zapraszamy.
Nadleśnictwo Elbląg

Program grzybobrania:
9:00 przywitanie uczestników, zapoznanie z zasadami zawodów oraz kilka słów na temat organizacji konkursu, sposobu zbioru i rozpoznawania grzybów. (pracownik Nadleśnictwa oraz pracownik Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego)
9:20 rozpoczęcie grzybobrania,
12:00 zakończenie zbioru grzybów, spotkanie wszystkich uczestników w ustalonym miejscu,
12:10 – 13:00 ocena oraz rozpoznanie zebranych grzybów przez komisję (pracownik UWM + pracownicy Nadleśnictwa), wspólne ognisko (kiełbaska + bułka).
13:00 zakończenie - podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników oraz zwycięzców grzybobrania.

Obrazek w tresci

Źródło: Dziennik Elbląski