Otylia poprowadzi warsztaty dla dzieci

2016-10-08 16:00:00(ost. akt: 2016-10-07 16:37:59)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

15 października w Elblągu już po raz drugi realizowany będzie projekt Otylia Swim Tour. To cykl warsztatów skierowanych do młodych pływaków oraz ich rodziców i trenerów, który poprowadzą mistrzyni olimpijska - Otylia Jędrzejczak, reprezentanci Polski w pływaniu oraz doświadczeni szkoleniowcy.
— Bardzo się cieszę, że współpraca nawiązana w ubiegłym roku z Otylią Jędrzejczak jest kontynuowana, i że dzięki temu dzieci i młodzież z elbląskich klubów pływackich oraz ich rodzice i trenerzy będą mogli szlifować swoje umiejętności pod okiem najlepszych specjalistów w tej dyscyplinie sportu. Mamy wspaniałą bazę w postaci CRW Dolinka i dobrze, że jest ona w pełni wykorzystywana — podkreśla Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.

W warsztatach udział weźmie 90 młodych zawodników, w wieku od 9 do 14 lat, którzy będą doskonalić swoje umiejętności w 4 stylach: grzbietowym, motylkowym, klasycznym i dowolnym. Uzupełnieniem zajęć na basenie będzie trening na sali gimnastycznej, który poprowadzą trenerzy przygotowania motorycznego oraz doświadczeni fizjoterapeuci. Równolegle, rodzice młodych wezmą udział panelach z psychologiem sportu o motywowaniu młodych zawodników oraz z dietetykiem, o zasadach prawidłowego odżywiania sportowców.
Informacja UM w Elblągu


Źródło: Dziennik Elbląski