Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Ślubowanie w Szkole Podstawowej w Błudowie

2016-10-16 14:36:03 (ost. akt: 2016-10-16 14:43:13)

Autor zdjęcia: SP w Błudowie

13 października w Szkole Podstawowej w Błudowie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uśmiechnięte twarze głównych bohaterów ubranych w stroje galowe wywoływały radość wszystkich zebranych. Kolorowe birety na głowach pierwszoklasistów wyglądających niczym studenci prestiżowej uczelni dodały rangi wydarzeniu.


Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: p. Maria Rogińska - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Młynary, Pani Elżbieta Pawlikowska Przewodnicząca Rady Rodziców, Ksiądz Hubert Chodyna, a także rodzice i pracownicy szkoły.
Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu. Po uroczystym przywitaniu nadszedł czas na zaprezentowanie artystycznych umiejętności pierwszoklasistów. Recytowali i śpiewali, za co nagradzani byli gromkimi brawami. Siedmiolatki doskonale znały swoje role i mimo obecności nieznanych im osób nie tremowały się, niczym zawodowi aktorzy.
Pani Dyrektor Anna Strzelecka życzyła dzieciom sukcesów oraz dużo radości w każdym dniu nauki. Wiele ciepłych słów skierowała do uczniów p. Maria Rogińska, która dodała otuchy nowym uczniom, życząc im powodzenia w karierze szkolnej.
Podniosłym momentem uroczystości był akt ślubowania pierwszoklasistów składany na biało-czerwoną flagę. Ślubując, pierwszaki zobowiązały się do systematycznej pracy, szanowania nauczycieli i kolegów, dbania o rośliny, zwierzęta, a także dostarczania radości swoim rodzicom, nauczycielom oraz ojczyźnie. Najważniejszym, długo oczekiwanym punktem uroczystości było pasowanie. Pani Dyrektor wraz z Panią Marią, dużym kolorowym ołówkiem pasowały na uczniów i przyjmowały do uczniowskiej społeczności. Po uroczystości wszystkie dzieci wraz z wychowawczynią oraz rodzicami udały się na słodki poczęstunek.
Od dzisiaj jako pełnoprawni uczniowie Szkoły Podstawowej w Błudowie pierwszaki będą miały nie tylko prawa, ale i obowiązki. I chociaż może nie zawsze będzie łatwo, otworzy się przed nimi „ciekawa księga świata”. Przewracając kolejne jej karty, będą zdobywały wiedzę i rozwijały swoje zainteresowania.
Marta Matak

Źródło: Artykuł internauty