Pędził przez miasto. Na liczniku miał ponad 100 km na godzinę

2016-10-17 13:37:24(ost. akt: 2016-10-17 13:45:58)

Autor zdjęcia: nadesłane/Komenda Miejska Policji w Elblągu

Policjanci podsumowali miniony weekend pracy. Obfitował w różnego rodzaju zdarzenia drogowe. Doszło do jednego tragicznego wypadku z udziałem pieszego, zatrzymano pijanych kierowców oraz tych, którym obca nie jest brawura. Dla nich kierowanie już się zakończyło. Policjanci odebrali im prawo jazdy.
Od piątku do niedzieli policjanci z Elbląga wyjeżdżali do interwencji 184 razy. Skontrolowali 229 samochodów. Przeprowadzili 640 legitymowań. Nałożyli dwa mandaty dla pieszych, którzy poza obszarem zabudowanym nie mieli na sobie żadnych elementów odblaskowych. Zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych, głównie za zły stan techniczny pojazdów i zatrzymali 5 praw jazdy. Dwa z nich stracili kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.
— W pierwszym przypadku był to 35-letni kierowca hondy, który w miniony piątek jechał aleją Tysiąclecia z prędkością 119 km/h (prawo jazdy od 2008r.) Drugie zdarzenie miało miejsce w sobotę w Gronowie Górnym. Tam 30-latek z mercedesa na ograniczeniu do 40 km/h miał na liczniku 101 km/h (prawo jazdy od 1999r.). Dodatkowo obydwaj kierowcy zostali ukarani mandatami i 10 punktami karnymi — informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Podczas weekendu doszło do tragicznego wypadku z udziałem pieszego. W sobotę (15.10), około godz. 22, na odcinku starej „siódemki” 31-letni kierowca audi a8 potrącił 21-letniego pieszego. Ten nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Prokurator zarządził sekcje zwłok. Kierowca był trzeźwy.
— Policjanci ustalają okoliczności wypadku, w tym również to czy audi nie jechało zbyt szybko — dodaje Jakub Sawicki. — We wtorek (18.10) policjanci będą prowadzili akcję rozdawania odblasków pieszym i rowerzystom. Tym samym po raz kolejny będą przypominać dlaczego ważne są elementy odblaskowe.

Policja przypomina
Ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo są odblaski. Dzięki nim kierowca widzi pieszego czy rowerzystę z odległości nawet 150 metrów. Osobę bez odblasków dostrzega natomiast z odległości około 30 metrów. Warto więc używać odblasków pamiętając, że pieszy, rowerzysta, czy motorowerzysta w starciu z samochodem, zawsze jest na straconej pozycji. Dzięki odblaskom jest widoczny, przez to bezpieczniejszy na drodze. Obowiązek noszenia odblasków dotyczy wszystkich pieszych, którzy poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Obowiązek nie dotyczy osób, które poruszają się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku oraz w strefie zamieszkania, ponieważ tam pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kkk #2090776 | 93.105.*.* 17 paź 2016 19:02

    Tylko jak tu wierzyć policjantom skoro są dowody że ich mierniki laserowe ULTRALYTE mierzą niedokładnie, a w niektórych warunkach można nawet zawyżyć i to znacznie wynik pomiaru. Poczytajcie w internecie lub obejrzyjcie w TVN Turbo.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Samogon #2090659 | 188.146.*.* 17 paź 2016 16:31

    Kiedyś pędziło się w lesie a teraz pędzi się przez miasto ? :-D Jak już to jechał przez miasto z prędkością ponad 100km/h pismaku !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz