Stypendia dla młodych i zdolnych rozdane

2016-10-18 14:37:08(ost. akt: 2016-10-18 15:25:10)
Stypendia wręczono we wtorek (18.10) w Ratuszu Staromiejskim

Stypendia wręczono we wtorek (18.10) w Ratuszu Staromiejskim

Autor zdjęcia: Anna Dawid

We wtorek (18.10) wręczono stypendia 28 młodym i zdolnym z programów Szansa, Słonik i Agrafka.
Uroczystość wręczenia umów stypendialnych odbyła się w Ratuszu Staromiejskim

Stypendystami "Szansy" zostali: Klaudia Dziubak, Gabriel Kamiński, Agnieszka Maciuszonek, Anna Tabor, Maja Płatek, Aleksandra Załuska, Kinga Lorek, Jakub Sosnowski, Agnieszka Chmiel, Lucyna Witkowska, Angelika Zemszał, Karolina Tabor, Krzysztof Młynarski.

Program Stypendialny „Szansa" realizowany jest od 2001 roku. Przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów pochodzących z Elbląga i okolic. Komisja kieruje się kryterium średniej ocen za ubiegły rok szkolny lub akademicki, osiągnięciami kandydata, zaangażowaniem w wolontariat, a także dochodami osiąganymi przez rodzinę.

Stypendium "Słonik" otrzymali: Maria Wieleńska, Elwira Wieleńska, Klaudia Włodarczyk, Aleksandra Gładzińska, Klaudia Dietrych, Przemysław Dietrych, Maria Dembińska, Angelika Szymańska, Mateusz Nowojczyk, Julia Grochowska
Patryk Bałdyga, Julia Olejnik, Piotr Leśniak.

Program Stypendialny „Słonik" realizowany jest od 2003 roku. Jego celem jest wspomaganie niepełnosprawnych dzieci, uczniów i studentów z Elbląga oraz powiatu elbląskiego w zdobywaniu wykształcenia pozwalającego im na aktywne życie zawodowe i społeczne.

Wśród stypendystów Programu Stypendialnego „Agrafka" znalazła się jedna osoba z Elbląga Lidia Czarnecka. Dwunastoletnia szachistka, która rozpoczęła przygodę z tym sportem w przedszkolu. Później były lokalne, regionalne i ogólnopolskie turnieje. Szachy to dla niej wielka pasja. Dzięki systematycznym treningom dziewczynka już odnosi sukcesy w grze w dorosłymi. Oprócz turniejów w różnych częściach naszego kraju, Lidka ma za sobą udział w Mistrzostwach Świata w Al Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tam, w szachach klasycznych zajęła 71 miejsce (na 141 startujących), natomiast w szachy błyskawiczne zajęła 18 miejsce (na 93 zawodniczki). Wzięła udział także w Mistrzostwach Świata w Durbanie w RPA, gdzie zajęła 23 miejsce.

Magdalena Golianek otrzymała stypendium z Funduszu Młodych Talentów.
daw

Źródło: Artykuł internauty