Złapali "wnuczka". 42-latek z Elbląga oszukał kilkanaście osób [film]

2016-10-21 12:56:42(ost. akt: 2016-10-21 13:05:15)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

42-letniego mężczyznę zatrzymali policjanci kryminalni z Elbląga w sprawie oszustw dokonywanych na tzw. wnuczka. Jak ustalili funkcjonariusze, oszust działał na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.
Prokurator zarzuca 42-letniemu mężczyźnie oszukanie kilkunastu osób.
— Pokrzywdzonych może być znacznie więcej, ale to wciąż ustalają śledczy, którzy badają przypadek 42-latka z Elbląga — mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Na wniosek policjantów i prokuratora sąd aresztował go na trzy miesiące.

Funkcjonariusze z Elbląga zatrzymali mężczyznę w miniony wtorek (18.10) w niewielkiej miejscowości pod Lidzbarkiem Warmińskim. Udowodnili mu kilkanaście przestępstw „na wnuczka”.
— Jego ofiarą padła m.in. starsza elblążanka, która przekazała mu 5 tysięcy złotych. Pani była przekonana, że ratuje wnuczkę z opresji związanej z wypadkiem, który dziewczyna miała spowodować — mówi Jakub Sawicki. — Śledczy udowodnili mu również podobne przestępstwa, m.in. w Lidzbarku Warmińskim, Nowym Mieście Lubawskim, Kętrzynie, Bartoszycach, Ostródzie i Iławie, a także na terenie województwa pomorskiego - w Nowym Dworze Gdańskim. Śledczy wiedzą, że nie działał sam i dlatego nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Aresztowany 42-latek był wcześniej karany za kradzieże.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. PO #2100914 | 37.47.*.* 28 paź 2016 22:12

    zutylizować drania, wyrwać chwasta, krzesło elektryczne.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz