Niedziela, 14 sierpnia 2022. imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Bezdomny handlował na Gwiezdnej. Na ławce rozłożył towar

2016-10-24 14:20:07 (ost. akt: 2016-10-24 14:24:33)

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Elblągu

Funkcjonariusze Straży Miejskiej interweniowali w sprawie bezdomnego mężczyzny, który na deptaku przy ul. Gwiezdnej w Elblągu urządził sobie stanowisko handlowe. Towar rozłożył na jednej ze znajdujących się tutaj ławek.

— Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od przechodniów, którzy informowali, że nietrzeźwy bezdomny zanieczyszcza ławki i zaśmieca teren w pobliżu pawilonów handlowych. W chwili kontroli funkcjonariusze zastali znanego im mężczyznę z podobnych dotąd interwencji – informuje Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu.

Na ławkach porozkładane były różne przedmioty, które bezdomny mężczyzna próbował sprzedawać, m.in. używane zabawki, ubrania, buty czy zastawa stołowa.
— Niestety cały ten „handel” odbywał się nielegalnie. Zarobione pieniądze ze sprzedaży swoich towarów bezdomny przeznaczał na alkohol, który niejednokrotnie spożywał w danym miejscu. Strażnicy miejscy natychmiast nakazali mężczyźnie zabrać rzeczy należące do niego i oddalić się nie zakłócając spokoju i porządku — dodaje Karolina Wiercińska.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. er #2096151 | 193.109.*.* 24 paź 2016 14:49

    Po co rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu? Pan komendant lub jego zastępca raz na miesiąc nie mogą wystąpić przed mediami? Tylko mnożenie etatów za podatników pieniądze.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz