Rozdadzą 500 darmowych flag. Władze miasta zachęcają, by uczcić Święto Niepodległości

2016-11-04 07:35:35(ost. akt: 2016-11-03 22:03:02)
Flagi będą wyrazem naszego patriotyzmu oraz manifestacją świadomości narodowej

Flagi będą wyrazem naszego patriotyzmu oraz manifestacją świadomości narodowej

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Pół tysiąca biało-czerwonych flag czeka na mieszkańców Pasłęka i gminy w Urzędzie Miejskim. Flagi są rozdawane za darmo. Władze miasta zachęcają do ich odbierania oraz wywieszenia 11 listopada podczas Narodowego Święta Niepodległości.
Darmową flagę mieszkańcy Pasłęka i gminy mogą odbierać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego przy pl. św. Wojciecha w godzinach pracy. Flagi są rozdawane za darmo aż do wyczerpania przygotowanego zapasu 500 sztuk. W ten sposób władze miasta chcą zachęcić mieszkańców do uczczenia 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości.
— W przypadku dużego zainteresowania mieszkańców naszej gminy odebraniem flag narodowych, akcja zostanie powtórzona w latach kolejnych — informuje burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski.

Jak przypominają władze miasta, 11 listopada to wyjątkowa data w polskim kalendarzu.
— Dzień ten powinien mieć dla wszystkich Polaków szczególne znaczenie. Jedną z form uczczenia tego bardzo ważnego święta jest wywieszenie flag narodowych na budynkach instytucji publicznych, zakładów pracy i prywatnych posesjach — wyjaśnia burmistrz Śniecikowski.
Władze miasta apelują także o to, by wywiesić odebraną flagę 11 listopada tego roku, ale także w kolejnych latach podczas świąt państwowych.
— Wywieszone flagi będą wyrazem naszego patriotyzmu oraz manifestacją świadomości narodowej — dodaje burmistrz.

W Pasłęku obchody Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 15 mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele św. Bartłomieja przy ul. Chrobrego. Dalsza część uroczystości odbędzie się w sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury (godz. 17). Tutaj wystąpi chór „Carmen Gregorianum” pod batutą Jacka Matukiewicza, a po nim grupy wokalne POK i zespół Perełki działający przy Pasłęckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wstęp na uroczystości jest bezpłatny.
red