Oratorium Pasłęckie na płycie. Zachwycające dzieło z niewielkiego miasta

2016-11-05 10:00:00(ost. akt: 2016-11-04 22:49:18)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Ukazała się długo oczekiwana płyta, na której zarejestrowany został koncert „Oratorium Pasłęckie” z udziałem Józefa Skrzeka 28 maja w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku.
Oratorium Pasłęckie to projekt zrealizowany z inicjatywy władz Pasłęka, przygotowany przez wybitnego kompozytora, multiinstrumentalistę i wokalistę Józefa Skrzeka, przy udziale pasłęckich chórów parafialnych Carmen Gregorianum i Adoramus oraz dzieci z przedszkoli nr 1 i nr 2 w Pasłęku.
— Profesjonalna muzyka do tekstów pasłęckich twórców poezji, wykonana na zabytkowych organach Andreasa Hildebrandta została połączona z lokalną poezją, nacechowaną umiłowaniem do ziemi pasłęckiej, a całość została wyrażona wysokim kunsztem artystycznym Józefa Skrzeka i śpiewem chórzystów — informuje Urząd Miejski w Pasłęku.


Oratorium Pasłęckie zostało zorganizowane z okazji 1050-lecia chrztu Polski oraz 719-lecia lokacji Pasłęka. Koncert w kościele św. Bartłomieja odbył się 28 maja tego roku.

Na płycie znajdziemy jedenaście utworów do tekstów Józefa Skrzeka oraz mieszkańców Pasłęka. Ostatni, dedykowany jest Pasłękowi, a jego tytuł brzmi "Piosenka o moim mieście" do słów Marioli Gościniak i muzyki Henryka Dąbrowskiego. Piosenkę wykonały dzieci z przedszkola nr 1 i nr 2 w Pasłęku.


Płyta współfinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w Warszawie, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Gminy Pasłęk.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ab #2106578 | 159.205.*.* 5 lis 2016 11:05

    "Zachwycające dzieło" - poważnie? Rzeczywistość równoległa...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz