Garmin Iron Triathlon 2017 w Elblągu. Zapisy już w poniedziałek!

2016-11-09 12:03:50(ost. akt: 2016-11-09 12:08:30)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

W przyszłym roku już po raz piąty triathloniści będą mogli wziąć udział w cyklu Garmin Iron Triathlon, który corocznie przyciąga tysiące zawodników z całej Polski. Rywalizacja powtórnie zawita do Elbląga, tym razem 18 czerwca. Zapisy ruszają już w poniedziałek 14 listopada.
Organizatorzy potwierdzili terminy i lokalizacje przyszłorocznych edycji. Inauguracja cyklu będzie miała miejsce 21 maja 2017 r. w Piasecznie. Następnie zawodnicy będą ścigać się w Ślesinie (04.06.2017), Elblągu (18.06.2017) i Stężycy (02.07.2017). Wielki finał cyklu odbędzie się 16 lipca 2017 r. w Płocku, który zadebiutuje w ramach Garmin Iron Triathlon.

Zawodnicy, podobnie jak w poprzednich latach, będą rywalizować na jednym z dwóch dystansów: 1/4 IM, czyli 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegania oraz o połowę krótszym 1/8 IM (0,475-22,5-5,275). W przyszłym roku będzie możliwość wystartowania w sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. W sztafecie będzie można wystartować zarówno na dystansie 1/8 IM, a nie tylko na ćwiartce jak miało to miejsce w latach poprzednich. Najmłodsi tradycyjnie będą mogli wziąć udział w zawodach biegowych Garmin Kids, na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

— Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zorganizować cykl Garmin Iron Triathlon. Rosnąca z roku na rok frekwencja pokazuje, że jest zapotrzebowanie na tego typy imprezy. W przyszłym roku możemy zaoferować naszym zawodnikom łącznie cztery tysiące pakietów startowych, co czyni nasz cykl jednym z największych w kraju – powiedział Filip Szołowski, organizator z Labosport Polska.

Garmin Iron Triathlon rozpocznie się zawodami w Piasecznie (21.05.2017), które rokrocznie przyciągają setki zawodników. Miejsca na tę edycję rozchodzą się w ciągu kilku godzin od momentu uruchomienia zapisów. Następnie triathloniści będą zmagać się z trasami w Ślesinie (04.06.2017), gdzie paść może niejedna życiówka. Ślesin słynie z szybkich tras. Trzecia edycja odbędzie się w Elblągu (18.06.2017), który w przyszłym roku zastąpi Radków. Zeszłoroczny sukces elbląskich zawodów pokazał duży potencjał tego miejsca. Niesamowita atmosfera elbląskiej starówki, tysiące kibiców na niezwykle widowiskowej trasie, doskonały i szybki asfalt, to z pewnością wizytówka tego miasta.

— Na zawody triathlonowe w Radkowie mamy nowy pomysł, taki, który jest adekwatny do terenu, widoków oraz poziomu trudności tras w tej miejscowości. Góry Stołowe są przepiękne, myślę tu zarówno o trasach kolarskich, czy szlakach turystycznych. Chcemy to wszystko wykorzystać w stu procentach i zrobić triathlon górski z prawdziwego zdarzenia, jakiego w Polsce jeszcze nie było. O szczegółach górskiego wyzwania będziemy informować na naszych stronach, ale pewne jest, że zawodnicy już 9 lipca 2017 r. będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: 1/8, 1/4 i 1/2 IM. – mówi organizator.

W przepięknie położonej Stężycy, w sercu Kaszub, odbędzie się czwarta impreza w ramach serii (02.07.2017). Podczas tej edycji poza tradycyjnymi sztafetami, zostaną również rozegrane Firmowe Mistrzostwa Sztafet. Wielki finał Garmin Iron Triathlon będzie miał miejsce w Płocku (16.07.2016) i to właśnie tam dowiemy się, kto odjedzie nowym samochodem ufundowanym przez naszego sponsora! Aby uczestniczyć w konkursie z nagrodą główną wystarczy ukończyć cztery starty na dystansie 1/4IM lub na dystansie 1/8IM z cyklu GARMIN Iron Triathlon 2016 i osobiście stawić się na finale w Płocku.

— Rywalizacja sztafet firmowych, którą proponujemy w tym roku w Stężycy, jest świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu swoich pracowników. Bliskość Stężycy od Trójmiasta, sprawia, że jest to idealne miejsce na wyjazd integracyjny połączony z dobrą zabawą i aktywnością fizyczną. Jestem przekonany, że Firmowe Mistrzostwa Sztafet na stałe wpiszą się w nasz kalendarz imprez. Płock natomiast idealnie nadaje się na finał cyklu. Doskonała baza noclegowa, szybki dojazd z największych polskich miast, a także trasy z widokami zapierającymi dech w piersiach, to tylko niektóre atuty naszego beniaminka— dodaje Szołowski.

Do klasyfikacji generalnej cyklu będą liczyły się cztery najlepsze ćwiartki lub cztery najlepsze starty na dystansie 1/8 IM. Główną klasyfikacją generalną cyklu Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/4 IM i na dystansie 1/8 IM będzie „Battle of the sexes”, czyli bitwa płci (połączona klasyfikacja kobiet i mężczyzn). W kategoriach wiekowych zostanie przeprowadzona standardowa klasyfikacja generalna całego cyklu wg grup wiekowych. Ponadto przewidziana jest również klasyfikacja generalna całego cyklu wśród Team’ów, w której liczy się czas czterech najlepszych zawodników z danego klubu na każdym z etapów wchodzącym w skład cyklu GIT. Dodatkowo każdy kolejny mężczyzna, z tej drużyny pomniejsza czas łączny swojego klubu o 1 minutę, natomiast każda kolejna kobieta pomniejsza czas łączny o 2 minuty. Dzięki takiemu rozwiązaniu organizatorzy stawiają nie tylko na wysoki poziom sportowy, ale również na ilość zawodników w drużynie!

Zapisy na cały cykl, jak i na pojedyncze imprezy w ramach Garmin Iron Triathlon uruchomione zostaną w poniedziałek 14 listopada o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie www.irontriathlon.pl. Wszyscy zawodnicy, którzy zapiszą się na więcej niż jedną imprezę wchodzącą w skład cyklu GIT otrzymają rabaty, które zostaną automatycznie naliczone przez system zapisów.
Organizatorzy

Źródło: Dziennik Elbląski