Elbląska dywizja pamięta o tych, którzy oddali życie za ojczyznę [zdjęcia]

2016-11-10 13:47:32(ost. akt: 2016-11-10 13:54:42)

Autor zdjęcia: st. chor. sztab. Sławomir Tessa

Żołnierze 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej pamiętają o wszystkich, którzy walczyli i oddali życie za niepodległą ojczyznę. Wspomagani przez uczniów klas wojskowych "ekonomika" w czwartek uporządkowali żołnierskie mogiły, tereny przy pomnikach i tablicach pamiątkowych, będących pod opieką naszych jednostek. Złożono wiązanki kwiatów i wieńce.
W czwartek (10.11) groby poległych żołnierzy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej odwiedziła delegacja dowództwa dywizji z płk Jarosławem Gołembskim na czele.
— Delegacja zapaliła symboliczne znicze w miejscu wiecznego spoczynku st. sierż. Tomasza Murkowskiego z 13 Pułku Przeciwlotniczego oraz kpr. ndt. Krystiana Andrzejczaka i kpr. ndt. Andrzeja Zielke z 16 Batalionu Remontowego w Elblągu, którzy polegli wykonując zadania w czasie misji stabilizacyjnej w Republice Iraku — informuje mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ. — Delegacja dowództwa zapaliła znicze na grobie plut. Wojciecha Lewickiego, który zginął wykonując zadania na poligonie w Drawsku Pomorskim w 2003 r.

Symboliczne znicze zapłonęły również na grobie gen. bryg. Bolesława Nieczuja–Ostrowskiego i na mogiłach Żołnierzy Września 1939 r. Złożono kwiaty i zapalono znicze na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych oraz u stóp pomnika Polskiego Państwa Podziemnego i Pamięci Żołnierzy AK w Elblągu.
— O wszystkich bohaterach Niepodległej pamiętać będziemy w czasie jutrzejszych uroczystości — dodaje mjr Tuszyński.