Bądź aktywny jesienią i zimą. Kolejny sezon z MOSiR-rem

2016-11-14 12:44:01(ost. akt: 2016-11-14 12:50:37)

Autor zdjęcia: Maciej Skrobotun

Gry i zabawy w wodzie dla najmłodszych, animacje dla seniorów, treningi na rowerach stacjonarnych, nauka gry w darta, czy taneczne spotkania na lodzie - to tylko niektóre z atrakcji, jakie na jesienno-zimowy sezon przygotował dla elblążan Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przed nami moc atrakcji sportowo-rekreacyjnych.
Ruszył kolejny sezon akcji p.n. Aktywuj się z MOSiR-em, której celem jest propagowanie sportowego trybu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego. Przez kolejne miesiące, wszyscy chętni bez względu na wiek i płeć, będą mogli zadbać o kondycję, zdrowy styl życia i dobrą zabawę. Program Aktywuj się z MOSiR-em jest na tyle bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jedną z nowości programu Aktywuj się z MOSiR-em są zajęcia w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. W każdą środę w godz. 13:00-14:00 odbywać się będą animacje w wodzie dla seniorów. Podczas półtoragodzinnych zajęć instruktor MOSiR przypomni uczestnikom zasady bezpieczeństwa w wodzie, pokaże jak przed pływaniem powinna wyglądać prawidłowa rozgrzewka i dlaczego jest taka ważna, a także wskaże najczęściej popełniane błędy podczas pływania. Pierwsze zajęcia odbędą się 16 listopada. MOSiR nie zapomniał także o najmłodszych, których zaprasza w soboty o godz. 13:00 do strefy Aqua Dolinka. Podczas godzinnych zajęć, na naszych milusińskich czaka mnóstwo atrakcji. Sobotnie zajęcia dla najmłodszych z instruktorem będą miały charakter zabawy połączonej z rywalizacją sportową. Oprócz animacji w wodzie na dzieci czekają specjalnie zakupione na tę okazję boiska do gry w wodną siatkówkę i koszykówkę. Pierwsze zajęcia odbędą się 19 listopada, a kolejne w następujących terminach: 3 i 17 grudnia, 7 i 28 stycznia 2017 r., 11 i 25 lutego oraz 11 i 25 marca. Uczestnicy zajęć dla seniorów oraz Aqua Dolinka ponoszą jedynie koszt biletu wejścia na basen. Zajęcia z instruktorem są bezpłatne.

Kolejną nowością w programie Aktywuj się z MOSiR-em są poniedziałkowe treningi na rowerach stacjonarnych oraz zajęcia fitness na które zaprasza trener personalny Maciej Skrobotun z Jump Fitness. Treningi na rowerach to jedna z najbardziej energetycznych form aktywności, a do tego ogromna frajda dla ćwiczących. Ich zaletą jest to, że w przeciwieństwie do jazdy na rowerze, nie musisz z niego rezygnować w okresie jesienno-zimowym. Jazda na rowerze to również sport aerobowy, więc korzystnie wpływa na układ oddechowo-krążeniowy. Regularne treningi poprawiają kondycję fizyczną i wzmacniają odporność organizmu. Pomagają także rozprawić się z cellulitem i rozstępami. Jazda na rowerach to nie tylko sport, ale także doskonała zabawa, przy odpowiednio dobranej muzyce, dzięki czemu miło spędzisz czas wśród znajomych.

By poprawić swoją kondycję fizyczną oraz samopoczucie w każdy poniedziałek odbywać się będą także zajęcia fitness. Mogą w nich uczestniczyć zarówno ci, którzy chcą zbudować silne ciało, dbać o zdrowie i kondycję, jak i osoby, których głównym celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Jak pokazał badania, właśnie taka forma spędzania wolnego czasu, jest z roku na rok coraz bardziej popularna. Treningi fitness skierowane są nie tylko do kobiet, ale także mężczyzn w różnym wieku. Zarówno treningi na rowerach jak i zajęcia fitness odbywać się będą w Pałacu Fitness przy Bulwarze Zygmunta Augusta 12. Każdorazowy koszt uczestnictwa w zajęciach to 7 złotych od osoby. Pierwsze treningi zaplanowano na poniedziałek 14 listopada. Godzinny trening na rowerach rozpoczyna się o godz. 18:30, natomiast zajęcia fitness (czas trwania 1 godz.) zaplanowano na godz. 19:00.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz pierwszy jest współorganizatorem Elbląskiej Ligi Darterów. I choćby z tego powodu w nowej edycji akcji Aktywuj się z MOSiR-em nie mogło zabraknąć tej dyscypliny sportu. Piątkowe zajęcia przeznaczone są dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił przy tarczy i z lotką w ręku. Wszyscy chętni, będą mogli pod okiem instruktora i jednego z najlepszych zawodników w naszym mieście, poznać tajniki darta i nauczyć się trafiać same dwudziestki. Zajęcia odbywać się będą w każdy piątek o godz. 19:00 w Centrum Rozrywki Fabryczna 5. Natomiast dla tych wszystkich, którzy wolą nieco bardziej dynamiczne wyzwania, Szkoła Tenisa SCORE zaprasza na grupowe zajęcia nauki gry w squasha. Squash, kiedyś znany tylko z amerykańskich filmów, stał się pasją wielu mieszkańców Elbląga. Sobotnie zajęcia z instruktorem to doskonała okazja by miło spędzić czas, a do tego nauczyć się podstawowych zasad tej dyscypliny sportu. Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę o godz. 15:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135. Każdorazowy kosz uczestnictwa to 10 złotych od osoby.

W ofercie MOSiR-u nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć na lodowisku Helena. Główna arena sportów zimowych zaprasza wszystkich miłośników łyżwiarstwa na naukę gry w hokeja, naukę jazdy na łyżwach oraz taneczne spotkania na lodzie Ice Party. Nauka jazdy na łyżwach tradycyjnie odbywać się będzie w każdy wtorek o godz. 18:00. Każdorazowy koszt uczestnictwa w zajęciach to 14 złotych od osób dorosłych i 11 zł od dzieci i młodzieży. Natomiast w niedzielę o godz. 9:00 na bezpłatne nauki gry w hokeja zaprasza UKS Wikingowie. W ciągu ponad godzinnej sesji, poznamy nie tylko tajniki tej pięknej dyscypliny sportu, ale także zapoznamy się z regułami jakie obowiązują podczas gry w hokeja. Niedzielę kończymy tanecznymi spotkaniami na lodzie. Ice Party, czyli wspólna zabawa na lodzie połączona z dobrą muzykę, odbywać się będzie w niedzielę o godz. 16:40. Na pierwsze taneczne szaleństwa MOSiR zaprasza już w niedzielę 13 listopada. Kolejne spotkania odbywać się będą: 27 listopada, 11 i 18 grudnia, 15 i 29 stycznia 2017 r., 5 i 19 lutego oraz 5 i 19 marca. Bilet wstępu na zabawę to koszt 11 złotych (bilet normalny) i 8 zł (bilet ulgowy). Na Ice Party nie obowiązują karnety.

Więcej informacji o programie Aktywuj się z MOSiR-em można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. magda9 #2114758 | 89.70.*.* 17 lis 2016 16:03

    Jestem aktywna, tyle że jeżdżę na rowerze przez cąly rok i nic więcej. Teraz kupiłam sobie w media expert na wyprzedaży rower z grubszymi kołami i już nei ma tego samego problemu co rok temu ze miała kilka upadków. Polecam rower, polecam ruch.

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)