Pianista Bogdan Czapiewski zagra w szkole muzycznej

2016-11-14 12:55:48(ost. akt: 2016-11-14 12:56:24)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

We wtorek 15 listopada w Sali kameralnej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu o godzinie 17 wystąpi Bogdan Czapiewski gdański pianista i pedagog. W programie znajdą się kompozycje Fryderyka Chopina i Franza Schuberta. Wstęp wolny.
Bogdan Czapiewski urodził się w 1949 roku w Gdyni. Studiował pod kierunkiem prof. Zbigniewa Śliwińskiego w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, prof. Jana Ekiera w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz prof. Gyorgy Seboka w Indiana University School of Music w Bloomington.
Jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. „Ferrucio Busoni Competition” w Bolzano (1975), „Viana da Motta Competition” w Lizbonie (1975) i „Montreal Music Competition”(1976).
Koncertował w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, w Azji, a także w wielu krajach Europy, włączając w to występy w Wielkiej Sali Koncertowej Filharmonii w St. Petersburgu, w Palais des Beaux-Arts w Brukseli, w Tonhalle w Zurichu, Salle Gaveau w Paryżu, w Filharmonii w Budapeszcie oraz w Tivoli w Kopenhadze, zawsze niezwykle entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność.
Bogdan Czapiewski dokonał nagrań dla wytwórni płytowych w Polsce, Belgii, Francji, Niemczech i Japonii. W 1987 roku został laureatem „Grand Prix du Disque Liszt” na Międzynarodowym Konkursie Płytowym w Budapeszcie.
Jest pianistą o bardzo szerokim repertuarze. Dzięki wyjątkowemu talentowi interpretuje z wielkim powodzeniem zarówno utwory Bacha, Beethovena, Chopina jak i muzykę współczesną. Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych pianistów polskich.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zenon #2323576 | 88.156.*.* 8 wrz 2017 19:09

    Swietny facet i świetny pianista

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz