Kradł whisky ze sklepów i sprzedawał za połowę ceny

2016-11-23 17:37:31(ost. akt: 2016-11-23 17:41:00)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci szacują, że 17-letni i Damian W. mógł wynieść kilkadziesiąt butelek „whisky” z elbląskich sklepów samoobsługowych. Mężczyzna został zatrzymany przez elbląską policję.
Damian W. nie po raz pierwszy zatrzymywany jest przez policjantów. Miał już na swoim koncie konflikty z prawem - były to również kradzieże. Tym razem za cel upatrzył sobie sklepy sieci samoobsługowej, a dokładnie sprzedawany w nich alkohol.

- Młody mężczyzna wynosił najczęściej litrowe butelki zagranicznego alkoholu o wartości 90 złotych – mówi policjant operacyjny pracujący przy zatrzymaniu 17-latka. – Z naszych ustaleń wynika, że alkohol ten był odsprzedawany za połowę swojej wartości w miejscu, gdzie mieszka 17-latek.

Damian W. działał od września tego roku. Alkohol wynosił z kilku sklepów na terenie Elbląga. Tylko z jednego udało mu się ukraść aż 15 butelek alkoholu. Jednorazowa kradzież to wykroczenie, jednak w tym przypadku zatrzymany młodzieniec odpowie za tzw. czyn ciągły czyli przestępstwo, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.Źródło: Dziennik Elbląski