Na rowerach pojadą do Szaleńca. Zapraszają na wycieczkę

2016-11-29 10:46:16(ost. akt: 2016-11-29 10:51:20)

Autor zdjęcia: archiwum MOSiR

Kolejna Miejska Wycieczka Rowerowa odbędzie się w najbliższą niedzielę. Tym razem uczestnicy odwiedzą cmentarz mennonicki w Szaleńcu (gm. Stare Pole). Start o godz. 10 z placu katedralnego.
Trasa grudniowej wycieczki rowerowej będzie prowadziła do Szaleńca, na jeden z największych mennonickich cmentarzy na Żuławach Wiślanych. Tam na uczestników czeka dłuższy postój, podczas którego w towarzystwie przewodnika elbląskiego PTTK Leszka Marcinkowskiego zwiedzą nekropolię.

Tym razem łączna długość trasy wyniesie około 50 kilometrów. Rowerzyści będą jechali po drogach utwardzonych i gruntowych. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki. Na trasie nie zabraknie słodkiego wsparcia energetycznego, a tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę. W związku z początkiem sezonu zimowego i coraz krótszym dniem dla pierwszych 20 uczestników będzie czekała tylna lampka rowerowa wysokiej mocy, która zapewni bardzo dobrą widoczność roweru na drodze.

— W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp., a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru — informuje Marek Kamm z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. — Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, ale w przypadku złej aury trasa wycieczki zostanie odpowiednio zmodyfikowana. Na wycieczkę zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych. Proszę także pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze - nieprzewiewne buty, kurtki, czapki i rękawiczki na pewno się przydadzą. 

Trasa wycieczki: Elbląg, Karczowiska Górne, Jezioro, Różany, Rozgart, Szaleniec, Kławki, Szlagnowo, Fiszewo, Ząbrowo, Jegłownik, Wikrowo, Elbląg. Start zaplanowano na godz. 10:00, a rowerzyści wyruszą na trasę z Placu Katedralnego.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tamara #2129478 | 78.11.*.* 7 gru 2016 20:31

    Tak się wahałam ale zrezygnowałam bo zimno. Specjalnie wyciągnęłam z piwnicy moja Indianę którą kupiłam na wiosnę, ale rano zrezygnowałam z wyjścia :P

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)