Orkiestra z Elbląga zaproszona na koncert wigilijny. TVP 2 pokaże go 24 grudnia

2016-12-03 10:52:42(ost. akt: 2016-12-03 12:18:35)

Autor zdjęcia: Elbląska Orkiestra Kameralna

Koncert kolęd emitowany przez telewizję publiczną w wigilijny wieczór jest już bożonarodzeniową tradycją. Elbląska Orkiestra Kameralna została ponownie zaproszona do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które będzie realizowane 16 grudnia w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie.
Koncert wigilijny w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie odbędzie się 16 grudnia (piątek) o godz. 19. TVP 2 wyemituje go 24 grudnia o godz. 17.
— Będzie nam niezmiernie miło towarzyszyć państwu przy wigilijnym stole. Zachęcamy do włączenia telewizorów 24 grudnia o godz. 17:00, wysłuchania i obejrzenia transmisji z koncertu — informuje Joanna Buzderewicz z Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

W ubiegłym roku mogliśmy zobaczyć elbląskich kameralistów na małym ekranie w towarzystwie największych artystów polskiej sceny muzycznej. Świąteczne utwory wykonali znani i lubiani twórcy z całej Polski m.in. Anna Maria Jopek, Joanna Woś, Maria Pomianowska, Stanisław Soyka, Mateusz Pospieszalski, Adam Strug, Piotr Nazaruk, Polski Chór Kameralny. Dzięki relacji TVP 2 koncert z udziałem EOK obejrzało 17 mln widzów!

Sukces może być powtórzony i w tym roku. W świąteczny nastrój wprowadzą widzów zaproszeni do udziału w koncercie znakomici artyści: Ewa Farna, Bożena Bujnicka, Daria Zawiałow oraz Sebastian Karpiel Bułecka, Szymon Komasa, Sławek Uniatowski.
— Aranżerem utworów oraz dyrygentem, który będzie prowadził Elbląską Orkiestrę Kameralną będzie Janusz Stokłosa. Wśród wykonanych przez artystów kolęd i pastorałek znajdziemy m.in. „W żłobie leży”, „Cicha noc”, „Wśród nocnej ciszy”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Bóg się rodzi”. Zapowiada się wieczór pełen wzruszeń, niezapomnianej muzyki i wyjątkowego nastroju — dodaje Joanna Buzderewicz.

Obrazek w tresci