Ruszają ME piłkarek ręcznych. W polskiej drużynie zawodniczka Kram Startu Elbląg

2016-12-03 16:01:03(ost. akt: 2016-12-03 16:38:44)
Ewa Andrzejewska

Ewa Andrzejewska

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W niedzielę rozpoczynają się mistrzostwa Europy piłkarek ręcznych. Reprezentacja Polski, w składzie której jest jedna zawodniczka Kram Start Elbląg Ewa Andrzejewska, tego dnia w swoim pierwszym meczu zmierzy się z Francją. Początek o godz. 20.45. Transmisja w TVP2.
Ewa Andrzejewska ma 24 lata. Pochodzi z Gdańska, gdzie zaczynała treningi piłki ręcznej w tamtejszym klubie Conrad. Reprezentowała później barwy: Vistalu Gdynia oraz Levanger Handball Club (Norwegia). O 1 lipca 2015 r. jest zawodniczką Kram Startu Elbląg.

Mistrzostwa Europy w Szwecji rozpoczynają się w niedzielę (4.12). Polki z nowym trenerem (Leszek Krowicki zastąpił Kima Rasmussena) zagrają w fazie grupowej z Francją, Holandią i Niemcami. Przynajmniej jedno zwycięstwo powinno dać awans do dalszej fazy i trzech kolejnych spotkań, w których trzeba walczyć o grę w półfinałach.
— Nasza reprezentacja w dwóch ostatnich edycjach mistrzostw świata zajęła 4. miejsce, ale walka w czempionacie Starego Kontynentu to znacznie trudniejsze zadanie. W Szwecji nie ma słabych drużyn, co czasami zdarza się w mistrzostwach świata. O sile Polek powinny przede wszystkim stanowić: Kinga Achruk, Kinga Grzyb i Alina Wojtas — ocenia Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Telewizja Polska pokaże 29 meczów mistrzostw Europy: 12 fazy grupowej i 17 z pozostałej. Mecze Polek będą transmitowane w TVP2, pozostałe w TVP Sport. Na stronie sport.tvp.pl będzie można jednak zobaczyć wszystkie spotkania tej imprezy.

Mistrzostwa ze Szwecji skomentują Maciej Iwański i Jacek Laskowski, reporterem będzie Mariusz Jankowski. Studio poprowadzą: Dariusz Szpakowski i Maciej Jabłoński, a wśród ich gości znajdzie się m.in. reprezentantka naszego kraju Iwona Niedźwiedź, która będzie stałym ekspertem TVP Sport podczas tej imprezy.

Mecze Polek w pierwszej fazie mistrzostw Europy
4.12 Polska — Francja godz. 20.45
6.12 Polska — Holandia godz. 18.30
8.12 Polska — Niemcy godz. 18.30

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. db #2127730 | 37.47.*.* 5 gru 2016 16:39

    niestety siły naszych nie było widać. Wysoka porażka a nie kompromitacja to tylko fakt, że Francuzki grały od pewnego czasu składem rezerwowym. Nie jestem optymistą, ale...

    odpowiedz na ten komentarz