WOŚP w Elblągu. Trwa nabór wolontariuszy

2016-12-06 12:10:10(ost. akt: 2016-12-06 12:12:46)
Mimo, że liczenie pieniędzy jeszcze trwa, to już wiemy, że w Elblągu pobity został rekord

Mimo, że liczenie pieniędzy jeszcze trwa, to już wiemy, że w Elblągu pobity został rekord

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Już 15 stycznia po raz 25. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! W finałowe granie włącza się tradycyjnie Elbląg. Elbląski sztab, którego prace koordynuje PTTK, został już oficjalnie zarejestrowany.
— Bardzo dziękuję za podjęcie po raz kolejny tego tematu. Dzięki temu Elbląg będzie na mapie miast, w których zagra największa orkiestra świata. Uważam, że jest to cenna inicjatywa. Ze sprzętów zakupionych dzięki zbiórkom korzystają również mieszkańcy naszego miasta. Ze swojej strony deklaruję więc wsparcie przy organizacji styczniowego finału — podkreślał prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Aktualnie trwa nabór wolontariuszy, którzy 15 stycznia będą kwestować na ulicach Elbląga. Zbierane są również przedmioty, które trafią na licytacje. Trwają również prace nad przygotowaniem sceny i imprez towarzyszących. Szczegółowy program wielkiego finału znany będzie w najbliższych tygodniach. Wiadomo już, że scena główna, tak jak w roku ubiegłym, stanie na elbląskiej starówce, a sztab orkiestry będzie się mieścił w Ratuszu Staromiejskim. Finałowe granie zakończy tradycyjne światełko do nieba.

25 finał WOŚP będzie grał dla dzieci i seniorów. Pozyskane środki przeznaczone będą na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej osobom starszym.