Wigilijne spotkanie Meble Wójcik Elbląg

2016-12-21 08:55:45(ost. akt: 2016-12-21 09:10:57)

Autor zdjęcia: nadesłane/Meble Wójcik Elbląg

Pierwsza runda po powrocie do superligi dla beniaminka Mebli Wójcik Elbląg nie zakończyła się tak, jak sam tego od siebie oczekiwał. Mimo to w dobrych nastrojach wszyscy związani z elbląskim klubem usiedli do klubowej wigilii, która w minioną niedzielę odbyła się w Specjal Pubie.
Głos jako pierwszy zabrał Piotr Wójcik, wiceprezes Meble Wójcik Elbląg. Podziękował szczypiornistom za ich pracę podczas obecnego sezonu superligi i podsumował pierwszą rundę rozgrywek, doceniając jednocześnie trud i zaangażowanie zawodników i sztabu szkoleniowego.
— Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie na przedświąteczne spotkanie wigilijne naszego zespołu. To czas składania sobie najrozmaitszych życzeń, ale i podsumowań minionego roku. Powinny one być pozytywne, ale powinniśmy się także skupić na tym, że ten sezon w superlidze nie jest taki, jak sobie wszyscy wymarzyliśmy i oczekujemy. Wasze indywidualne ambicje sportowe i klubu nie są spełnione — mówił. — Musimy jednak na osiągnięty wynik spojrzeć z każdej strony. Wiedzieliśmy, że będzie to bardzo trudny i ciężki sezon, sportowo i fizycznie wymagający, który na boisku przyniesie nam dużo nauki. Mimo to warto powiedzieć, że oczekiwania były większe. Chciałbym jednak, żebyśmy bardziej skupili się na pozytywach. Jako klub i drużyna dużo się w tym czasie nauczyliśmy. Dziękuję zawodnikom i wszystkim osobom, którym klub leży na sercu za ogromne zaangażowanie i włożone zdrowie w pracę, które niejednokrotnie przyniosło kontuzje. To jest jednak naturalna konsekwencja. Dziękuję zawodnikom za ambicje sportowe. Jestem pewien, że ten wkład jest dużą inwestycją w pierwszy i historyczny sezon naszego klubu i dam nam dobre zwroty. Jest to ładny początek tego, co wspólnie chcemy zbudować.

W związku z tym, że spotkanie miało świąteczny charakter, nie mogło zabraknąć życzeń.
— Składam wam drodzy zawodnicy i waszym rodzinom dużo zdrowia i zasłużonego odpoczynku, ciepłej i rodzinnej atmosfery, a w przyszłym roku ziszczenia się nawet tych najgłębszych sportowych marzeń oraz byście byli szczęśliwymi ludźmi — tymi słowami wiceprezes rozpoczął wigilijne spotkanie.

Głos zabrał także Maciej Borsukowicz, były zawodnik elbląskiej drużyny, obecnie wiceprezes zarządu klubu.
— Życzę zdrowych i spokojnych świąt. Ten rok kończymy z trzema punktami na koncie. Z nich się trzeba cieszyć, bo równie dobrze mogłoby ich nie być. Jestem pewien, że runda rewanżowa będzie dużo lepsza w waszym wykonaniu. Dziękuję za pierwszą część sezonu. Walczymy dalej!

Jacek Będzikowski, od tego sezonu trener piłkarzy ręcznych Mebli Wójcik, docenił zaangażowanie swojego zespołu podczas treningów i w trakcie ligowych spotkań oraz z optymizmem spojrzał na rundę rewanżową. 
— Dziękuję za wkład i zaangażowanie w każdym meczu. Cytując pewnego polityka nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy i o tym jestem święcie przekonany, że runda rewanżowa będzie należała do nas, będzie po prostu lepsza — powiedział. — Sami wiecie, że mieliśmy wyjątkowo niekorzystny układ gier. Życzę wam zdrowych, wesołych, spokojnych świąt, żebyście naładowali akumulatory i odpoczęli od zgiełku dnia codziennego. Chciałbym żebyście wrócili pełni ochoty, wiary i werwy w styczniu do dalszej pracy.

Po zakończeniu przemówień wszyscy zgromadzeni goście zasiedli wspólnie do stołu. Ostatni w tym roku trening odbył się 20 grudnia. Po nim zawodnicy i sztab szkoleniowy udali się na świąteczne urlopy. Do zajęć wrócą po blisko trzech tygodniach przerwy, dokładnie 9 stycznia. Przygotowując się do rundy rewanżowej elbląska drużyna rozegra kilka spotkań kontrolnych. Pierwszy w nowym roku mecz o punkty Meblarze rozegrają 11 lutego w Elblągu ze Stalą Mielec.