Czas na Mayday 2

2016-12-30 09:04:51(ost. akt: 2016-12-30 10:16:55)
W "Mayday" w rolę Johna Smitha wcielił się Artur Hauke, Stanleya Gardnera zagrał Marcin Tomasik

W "Mayday" w rolę Johna Smitha wcielił się Artur Hauke, Stanleya Gardnera zagrał Marcin Tomasik

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Nie przebrzmiały jeszcze echa obchodów Jubileuszu 40-lecia Teatru Sewruka i związanej z tym wydarzeniem premiery opery narodowej „Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale” Wojciecha Bogusławskiego, a już trwają przygotowania do kolejnej premiery.
Będzie to „Mayday 2” Raya Cooneya w przekładzie Elżbiety Woźniak. Tu przypomnienie - „Mayday” tegoż autora elbląski teatr pokazał w tym roku, a premiera odbyła się 12 lutego. Wszyscy, którzy poznali Johna Smitha wiedzą, że spokojne życie taksówkarza z Londynu może się czasem podwójnie skomplikować. Perfekcyjnie rozpisany plan dnia czasami zawodzi, o czym John przekonał się w pierwszej części kultowego spektaklu.

— „Mayday 2” jest zaś kontynuacją przygód sympatycznego taksówkarza, który od lat, niemal bezkolizyjnie, lawiruje między dwiema kochającymi go żonami, sumiennie rozpisując w małym notesie plan podwójnego życia. Czym jednak jest jeden notes wobec potęgi Internetu? Dzieci Johna Smitha - Gavin i Vicky poznają się właśnie przez Internet i od razu czują, że wiele ich łączy – wspólne pasje, plany i marzenia oraz… ojciec, który jest taksówkarzem i nazywa się John Smith — mówi Janusz Salmonowicz, rzecznik prasowy Teatru Sewruka.

"Mayday 2" od lat bawi widzów nie schodząc z teatralnych afiszy w Polsce i za granicą. Sequel otrzymał nagrodę za najlepszą komedię (2002 Olivier and Evening Standard Awards for Best New Comedy). W sylwestrowy wieczór na gości Teatru im. Aleksandra Sewruka czeka więc spektakl pełen zabawnych zwrotów akcji i spora dawka humoru. Jak tym razem potoczą się losy najsłynniejszego londyńskiego bigamisty?

Spektakl „Mayday” wyreżyserował Jerzy Sławiński. Natomiast realizacji „Mayday 2” podjął się znany aktor i reżyser Jerzy Bończak, który widział „Mayday” na deskach Teatru Sewruka. Przyznał, że ma własną koncepcję wystawienia tej komedii, ale nie wyklucza zastosowania kilku rozwiązań z tamtego spektaklu. Scenografię i kostiumy przygotował Wojciech Stefaniak, a stroną muzyczną zajął się Wojciech Karpiński. W role dzieci Johna Smitha – Viki i Gavina, wcielają się Maria Semotiuk i Piotr Boratyński. Na scenie zobaczymy także Beatę Przewłocką, Teresę Suchodolską, Lesława Ostaszkiewicza, Jacka Gudejkę oraz Jerzego Przewłockiego.

Zapraszamy do elbląskiego teatru w najbliższą sobotę. Przekonajmy się, jak komiczną sztuką może okazać się… ukrywanie prawdy.
Premiera spektaklu „Mayday 2” odbędzie się na Dużej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w wieczór sylwestrowy, 31 grudnia 2016 roku.
AS

Źródło: Dziennik Elbląski