Trzej królowie przejdą ulicami Elbląga z mieszkańcami

2017-01-03 17:26:59(ost. akt: 2017-01-03 17:34:12)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Orszak Trzech Króli przejdzie w piątek 6 stycznia ulicami miasta. Oprócz Kacpra, Melchiora i Baltazara w tłumie znajdą się również rycerze i Wikingowie.

W piątek (6 stycznia) kolejne święto, a także dzień wolny od pracy. Tego dnia w Elblągu odbędzie się Orszak Trzech Króli. Po raz trzeci dołączamy do kilkuset miast w Polsce i na świecie, w których organizowane jest to ciekawe wydarzenie.
Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest wszędzie podobny i oparty na ewangelicznym przekazie, choć w poszczególnych miejscach nie brakuje lokalnego kolorytu, udowadniającego jakie bogactwo zwyczajów tkwi w polskiej tradycji bożonarodzeniowej.

Podobnie będzie w tym roku w Elblągu. Orszak rozpocznie się na Placu Jagiellończyka o godz.13.30 i przejdzie ulicami Teatralną, Robotniczą, Stoczniową i przez Stare Miasto uda się do katedry św. Mikołaja. Tutaj trzej mędrcy ze Wschodu: Kacper, Melchior i Baltazar złożą pokłon małemu Jezusowi, objawiając go tym samym całemu światu.

Po drodze, w kilku miejscach, zaprezentowane zostaną scenki: m.in. dwór Heroda. W samym orszaku oprócz mędrców pojawią się dodatkowe postaci, wśród nich również św. Wojciech, patron diecezji elbląskiej, a także rycerze i Wikingowie oraz grupa żołnierzy Legionów Piłsudskiego, którzy także oddadzą pokłon Dziecięciu. Atrakcją tegorocznego przemarszu będzie wypuszczenie w niebo balonów wypełnionych helem z przyczepionymi intencjami. Tegorocznym hasłem Orszaku Trzech Król jest „Pokój i dobro”.
Przemarsz zakończy się mszą świętą w katedrze św. Mikołaja o godz. 15. Zapraszamy elblążan do wspólnego marszu i świętowania.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. WON! #2150774 | 93.105.*.* 4 sty 2017 13:50

    A kodoraści pójdą z sześcioma i rubikoniem!Po 15% przerwy będą kwiczeć!

    odpowiedz na ten komentarz