Zatrzymany za kradzieże. Korzystał z tego, że drzwi nie były zamknięte na klucz

2017-01-10 12:43:18(ost. akt: 2017-01-10 12:52:43)

Autor zdjęcia: mat. policji

61-letni mężczyzna jest podejrzany o kilka kradzieży w Elblągu. Schemat działania sprawcy był podobny. Złodziej korzystał z otwartych drzwi, wchodził do mieszkania i kradł co mu wpadło w ręce.
— W ostatnim czasie odnotowaliśmy kilka takich kradzieży. Ich scenariusz za każdym razem był bardzo podobny, a wspólny mianownik tych kradzieży to: pozostawione niezamknięte na klucz drzwi wejściowe — mówi podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Złodziej zwykle nie wchodził w głąb mieszkania. Zaglądał do przedpokoju, zabierał portfel, torbę, saszetkę lub coś cennego i wychodził. 61-latek został zatrzymany przez elbląskich policjantów w miniony poniedziałek (09.01). Za kradzież grozi do pięciu lat więzienia.

— Policjanci przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Często uznajemy, że skoro na klatce schodowej jest domofon, to drzwi naszego mieszkania nie muszą być zamknięte na klucz — mówi podkom. Nowacki. — To oczywiście błędne myślenie. Jak pokazuje policyjna praktyka sprawcy potrafią sprawdzić nawet kilkanaście mieszkań zanim trafią na takie, w których naciśniecie na klamkę spowoduje otwarcie drzwi. Pamiętajmy o tym.